banner257

SARIZ’DA KARAYOLLARI MÜDÜRLÜĞÜNE TEPKİ!

Sarız ilçesinde bir çok vatandaş Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü Pınarbaşı şefliğinden dertli. Yağan kar nedeniyle yolları açmadığı belirtilen Karayolları Pınarbaşı şefliğini sosyal medya hesaplarında Vali Şehmus Günaydın’a şikayet ettiler.

SARIZ’DA KARAYOLLARI MÜDÜRLÜĞÜNE TEPKİ!

Kayseri’nin en uzak ilçesi olan Sarız’da Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü Pınarbaşı şefliği sıkıntısı yaşanıyor. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Karayolları 6 Bölge Müdürlüğünün karla kaplı yolları açmadığın dile getirdiler.

Vatandaşlar Vali Şehmus Günaydın’a da seslenerek Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü Pınarbaşı şefi Ahmet Turantaş’tan şikayetçi olduklarını söylediler. Vatandaşlar İstanbul’dan gelen bir cenazenin ilçenin bir mahallesinde defin edileceğini fakat yolların kapalı olduğu için beklediklerini söylediler. Vatandaşlar yaptıkları açıklama şu şekilde; “ Yıl olmuş 2021” diye başlanılan sözler için tam yeri. Kayseri’yi Kahraman Maraş’a, Antep’e, Urfa’ya bağlayan Sarız’da, halk ve belediye yetkilileri, “kar yağarsa mesai saatleri içerisinde yağsın” diye dua ediyor. Çünkü, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü Pınarbaşı şefi Ahmet Turantaş çok net bir ültimatom vermiş bölgeye. Öyle bir özgüven yada öyle bir “liyakat” becerisi var ki, muhtarından belediyesine hiç kimse şahsa makamı dışında ulaşamıyor. Bugün ise yağan kar sonrasında yollar kapandı Sarız’da. Bırakın hızlı treni, karayolunu bile kullanamayacak hale geldi Kayseri. İnsanlar, hastaları ile, cenazeleri ile yollarda kaldı. İmdada Belediye yetişti, ama oda yetişebildiği kadar. Mahsur kalanlar korunaklı yerlere alındı.

Mesai saatinin başlaması ile, makamına gelirse ulaşılabilecek Karayolları Bölge Şefi bekleniyor yolların açılması için. Yıl olmuş 2021, ama bizim şefimiz devlet memuru. Mesai saatleri içerisinde ulaşılabilen, bunun dışında aranmayan, aranamayan, tam kurallı bir devlet memuru. Mesai saatleri içerisinde ulaşılabilen, bunun dışında aranmayan, aranamayan, tam kurallı bir devlet memuru. Şimdi sayın yetkililer, sizlere sesleniyoruz. Kayseri geriye gidiyor denildiğinde “HAYIRRR” diye haykırıyorsunuz. Ama her yeni gelen durum aynı noktayı gösteriyor. Bakmıyorsunuz Kayseri’mize. Yolda kalıyoruz, açacak adama ulaşamıyoruz. Adam o kadar rahat ki, alayına baş kaldırıyor, rest çekiyor. Peki vatandaş “devlet nerde” diye sorunca ne cevap veriyoruz. Bu durum bir memurun yanlışı değil, mal olduğu sonuçlar itibari ile memleketi yönetenlerin yanlışı olarak tarihe geçer. Siyasi destek ile, “liyakat” sınırları dışında, memleket sevdası çekmeyenler ile, buradan Maraş’a bile gidemeyiz. Yoğun kar yağısından dolayı kapanan yolların Karayolları Kayseri Pınarbaşı Bölge Şefinin keyfi muamelesinden dolayI vatandaşlar mağdur durumda. İstanbul dan gelen cenaze'nin uzak olan köyümüze defnedilmesi gerek.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310