"Şehidi Milletten mi Kaçırıyorsunuz?"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, yıllardır şehit cenazesinin şehrin meydanındaki Hunat Camii’nden kaldırıldığını hatırlatarak, şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Onur Sönmez’in cenaze törenini Kalem Kırdı Camii’nde yapılmasına tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, yıllardır şehit cenazesinin şehrin meydanındaki Hunat Camii’nden kaldırıldığını hatırlatarak, şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Onur Sönmez’in cenaze törenini Kalem Kırdı Camii’nde yapılmasına tepki gösterdi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, yıllardır şehit cenazesinin şehrin meydanındaki Hunat Camii’nden kaldırıldığını hatırlatarak, şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Onur Sönmez’in cenaze törenini Kalem Kırdı Camii’nde yapılmasına tepki gösterdi. Korkmaz, “Şehidi milletten mi kaçırıyorsunuz?” diye sorarak, “Vatan evlatları hain pusularda şehit düşerken, Cumhurbaşkanı altın varaklı koltukta gülücükler saçıyor.” dedi.
MHP Milletvekili Süleyman Korkmaz, ülkenin art arda gelen şehit haberleri ile sarsıldığını belirterek, “Vatan evlatları hain pusularda şehit düşerken, Cumhurbaşkanı altın varaklı koltukta gülücükler saçıyor, yönlendirdiği Başbakan ise boş meydanlarda halen kendini ispatlamaya çalışıp, sağa sola laf yetiştirip, milleti oyalıyor, kandırıyor.” diye konuştu.
Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Analar ağlamasın diye milletin karşısına çıkıp, ihanet projesini makyajlayanların geldiği noktada kan var, gözyaşı var. AKP’nin 14 yıldır yönettiği ülkenin hali ortada. PKK’ya silah depolatanlar, terör örgütünün güçlenmesine göz yumanlar, art arda vatan evlatlarının şehit olmasını sadece altın koltuklarında izleyenler, her fırsatta toplumu gerip, bölüp, oy kaygısına düşenler, bu vebal sizin.”
"YİNE EVLERE ATEŞ DÜŞTÜ"
Acı haberin Kayseri’ye de düştüğünü ifade eden MHP Kayseri Milletvekili, “Büyük Türk Milleti'nin yiğit evlatları Kayserili Astsubay Kıdemli Çavuş Onur Sönmez ve Afyonlu Jandarma Kıdemli Astsubay Mehmet Şimşek Tunceli-Pülümür karayolunda yol kontrolü yapan askerlerin geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit oldular. Hain pusuda 2 askerimiz de yaralandı. Kayserimize de Afyonumuza da ateş düştü. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.
"EY CUMHURBAŞKANI, EY BAŞBAKAN NEREDESİNİZ?"
Açıklamasında, “Vatan evlatlarının acı haberleri bizleri, milletimizi hüzün ve kedere boğarken bu ülkenin Cumhurbaşkanı ‘altın varaklı’ koltuklarda oturuyor, etrafa gülücükler saçıyor.” diyen Korkmaz, şunları ifade etti: “Yeter artık Cumhurbaşkanı, milletle alay mı ediyorsun? Siz bu milletin alın teriyle saraylarda oturup, altın varaklı koltuklarda hiçbir şey olmamış gibi sağa, sola gülümserken milletin evlatları şehit oluyor. Ülke de kan, gözyaşı bitmezken ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından idare edilen Başbakan ise boş bulduğu meydanlar da kükrüyor, kendini ispatlamaya çalışıyor. Sağa sola O da laf yetiştirip, milleti oyalıyor, kandırıyor, aldatıyor. Yani Erdoğan ile aynı yolda gidip, aynı taktikleri uyguluyor. Yahu, artık gerçek yüzünüzü millet gördü. Takke düştü, kel göründü. Ey ‘400 vekil olsa bunlar olmazdı’ diyen Cumhurbaşkanı neredesin, ey ‘gücünü, kudretini test ettirmem’ diyen Başbakan neredesin? Bu ülkenin halini görmez misiniz? Millet ağlıyor, ülke yanıyor, buna rağmen biriniz saraylarda altınlarla, bir diğeriniz de meydanlar da boş vaatlerinizle gün geçiriyorsunuz. Ama millet görüyor, inşallah 1 Kasım’da Allah’ın izniyle yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz. Bu hesabı milletin desteği ile MHP sizden soracak.”
"ŞEHİDİ, MİLLETEN Mİ KAÇIRIYORSUNUZ?"
Kayseri’de Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Onur Sönmez'in bugün öğle namazına müteakiben Kalem Kırdı Cami'nde kılınacak namazın ardından son yolculuğuna uğurlandığını da da dile getiren MHP Milletvekili Korkmaz, “Kayseri’de, şehit cenazeleri eğer ilçelerden değilse şehidimiz, Hunat Camii’nden uğurlanırdı. Geçmişte bu böyleydi. Millet şehidini hep birlikte uğurlardı. Ancak şimdi görüyoruz ki bunu bile engellemek için harekete geçilmiş. Neden Hunat değil de Kalem Kırdı? Yoksa şehidi, milletten mi kaçırıyorsunuz? Millet şehitten haberdar olmasın mı istiyorsunuz? Amacınız nedir? Milletin şehidini son yolculuğuna uğurlamasından neden rahatsız oluyorsunuz?” diye sordu.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 00:29

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER