banner311

“Tek Kelimeyle Kayseri'ye Bayıldık”

Hürriyet Gazetesi’nin iki önemli ismi Kayseri ile ilgili övgü dolu ifadeler kullandı.

“Tek Kelimeyle Kayseri'ye Bayıldık”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, TÜRSAB ve Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen “Kayseri’yi Keşfet” programına katılan pek çok yazar ve turizmci gibi Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent ile tanınmış köşe yazarlarından Ayşe Arman da Kayseri’den övgüyle bahsetti. Ayşe Arman, Kayseri’ye ve Kayserililere bayıldığını söyledi ve en kısa zamanda ailesiyle birlikte yeniden geleceğini belirtti.

“BEKLENTİLERİMİN ÜZERİNDE BİR ŞEHİRLE KARŞILAŞTIM”

Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent, Kayseri’de görülmesi gereken pek çok yer olduğunu söyledi. Beklentilerinin üzerinde bir Kayseri ile karşılaştığını ifade eden Levent, “Beni özellikle Erciyes Dağı çok etkiledi. Çünkü ben birçok kayak bölgesinde bulundum. Bu kadar planlı yapılmış, bu kadar modern, bu kadar uzun ve düzgün tesislerin olması beni çok etkiledi. Bu güzelliklerin ve Kayseri’nin bu yönünün daha fazla tanıtılması lazım. Biz de bu amaçla buradayız. Hürriyet’in gerçekleştirdiği Keşfet projesi bunları anlatmaya hedefliyor. Edirne’de de bu etkinliği yaptığımızda daha sonra turist sayısının iki katına çıktığını öğrenmiştik. İnşallah bunu Kayseri’de de gerçekleştirmiş oluruz” dedi.

“EN KISA ZAMANDA TEKRAR GELECEĞİM”

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ayşe Arman da konuşmasında Kayseri’den çok etkilendiğini söyledi. Kayseri’ye bayıldığını dile getiren Arman, “Ben Kayseri’ye iki kere geldim; ama böyle bir şehir olduğunu bilmiyordum. Adanalıyım ben. Anadolu şehirlerine özgü o müthiş misafirperverlik ve sıcaklık burada da var. Bayıldım yani. Kayseriliye bayıldım. Esnafına bayıldım. Pastırmaya zaten ölürüm. Ama bu kadar detay bilmiyordum. Yiyecek kültürünüzden inanılmaz etkilendim. Kayseri’nin sadece pastırma ve sucuktan ibaret olmadığını gördüm. Ayrıca şehri çok modern buldum. Belediye Başkanının sunumu çok etkileyiciydi. Biz Türkiye olarak yeterince Kayseri’yi bilmiyormuşuz. İnsanların daha çok gelmesi gerekiyor. Çok etkileneceklerini düşünüyorum. Çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda çoluk çocuğu alıp tekrar geleceğiz” diye konuştu.

“HER YÖNÜ İLE MÜKEMMEL BİR ŞEHİR”

Kayseri’yi Keşfet programına katılan Kayserili Turizmci Cem Polatoğlu da çok sık olmasa da Kayseri’ye geldiğini belirtti; ancak bu gelişinde büyük gelişmeler gördüğünü söyledi. Şehirleşmenin Kayseri’de bir başka olduğunu ifade eden Polatoğlu, “Kayseri altyapı olarak bir sürü işini halletmiş ve gecekondusu olmayan tek şehir. Tertemiz bir şehir. Işıklandırmasıyla beraber her şeyi mükemmel. Aynı zamanda gurme turizmi kuranlardan biriyim. Gurme konusunda Kayseri’yi zaten biliyordum; ama bilmediğim yemeklerini de öğrenmiş oldum. Kayseri yeme içme açısından Antep ve Hatay ile kıyaslanacak mertebede bir şehir olmuş” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289