banner257

Vali Kamçı’dan 'Dünya Çevre Günü' Mesajı

Vali Kamçı’dan 'Dünya Çevre Günü' Mesajı
VALİ Süleyman Kamçı, 'Dünya Çevre Günü' nedeniyle yaptığı açıklamada teknolojik gelişme, hızlı sanayileşme ve bilinçsiz tüketimin çevre felaketleriyle karşı karşıya bırakmakta olduğunu söyledi.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, içinde bulunduğumuz yüzyılda teknolojik gelişmeler, hızlı sanayileşme, şehirlerdeki nüfus yoğunluklarının, plansız yapılaşmalar, kaynakların bilinçsiz tüketimi gibi nedenler, tüm dünyada doğal hayatın tehdit edilmesine, çevre sorunlarının ortaya çıkmasına yol açmaktadır" dedi. Vali Kamçı, şöyle devam etti:

"Dünyamız küresel ısınma, kuraklık, susuzluk, çölleşme, biyolojik çeşitliliğin azalması ve bazı canlı türlerinin yok olması gibi ciddi çevre felaketleriyle de karşı karşıyadır. Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Bu nedenle çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir. Herkes bu bilinçle hareket ederek, gelecek nesillerin yaşama şartlarını zorlaştırmamak, topraklarımızı, ormanlarımızı tahrip etmemek, biyolojik çeşitliliğimizi yok etmemek, sularımızı kirletmemek için her türlü hassasiyeti göstermelidir. Temiz bir çevrede yaşamak için öncelikle çevremizi kirletmekten kaçınmalı ve temiz tutmalıyız.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306