6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Malatya’dan Kayseri’ye gelen depremzede Gezici ailesi, vatandaşların yardımıyla tutulan Kocasinan ilçesi Fevzioğlu Mahallesi’ndeki eve yerleşti. Evin eşyaları da yine hayırseverlerin destekleriyle tamamlandı. Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçiminde oy kullanmak üzere memleketi Malatya’ya giden Gezici ailesi, döndüklerinde evlerinin hırsızlar tarafından boşaltıldığını gördü. Eve giren kişi ya da kişiler, elektrik panosu ve prizlerden yiyeceğe kadar, giysiden buzdolabı ve çamaşır makinesi motoruna kadar birçok eşyayı çaldı. Evde inceleme yapan polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Terör Soruşturmaları Terör Soruşturmaları

Bir kez daha mağduriyet yaşayan ve şeker hastası olan depremzede Tari Gezici yetkililerden yardım talep ederek, “Hırsızlar her şeyi götürmüşler. Bizden isteselerdi, yardım ederek biz onlara verirdik. Niye böyle yaptılar? Biz ne yapacağız? Ne yiyecek var, ne de başka bir şey? Tezgâhtan, temizlik malzemesine kadar götürmüşler. Dün gelip kapıyı açtık ki, bu manzarayla karşılaştık. Malatya’ya oy kullanmak için gitmiştik. Vatandaşlardan Allah razı olsun ama yine bize yardım etsinler” diye konuştu.

‘BU MAHALLEDE MEYDANA GELEN HIRSIZLIK OLAYLARINDAN BIKTIK’

Hırsızlık olaylarının Fevzioğlu Mahallesi civarında devamlı yaşandığını ifade eden mahalle sakini Zeki Güven de, “Çamaşır makinasının içindeki kabloya kadar tenezzül eden insanlardan ne beklenir? Hırsızlık yapıp uyuşturucuya veriyorlar bu paraları. Bu insanlar kışın ortasında geldi. Evleri barkları yıkılmış bu insanların, hayırseverlerden eşya temin ettik kurduk bu evi. Neler çektik bu insanlara buraya adapte olmaları için. Devletimiz böyle hırsızları bırakmamalı. Geçen sene bir hırsız yakaladım ama adam serbest geziyor. Biz bu mahallede meydana gelen hırsızlık olaylarından bıktık.  Evlerimizi terk edip gideceğiz. Ne polis var ne denetim…” ifadelerini kullandı.

‘MAHALLE OLARAK ÇOK MAĞDURUZ, HIRSIZLARLA BAŞ EDEMİYORUZ’

Bölgeye güvenlik amaçlı mobese kamerası takılmasını istediklerini dile getiren Güven, “Bu eve de Cumartesi ya da Pazar günü gelip girmişler. Bu bir ekip işi. Hırsızlık yaptıkları bıçağı da burada unutmuşlar. Camı kırıp pencerenin kolunu çevirerek içeri girmişler. Depremzede aileye ne kadar yardım yapıldıysa hepsini alıp gitmişler. Bu insanları daha çok mağdur ettiler. Elektriklerine kadar her şeyi sökmüşler. Mahalle olarak çok mağduruz. Hırsızlarla baş edemiyoruz. Sahipsiz kaldık. Bu yakalananları bırakmasınlar. Bu aileye de büyük bir yardım yapılsın. Ayrıca bu hırsızlıkta önlesin. Önlenmediği sürece yarın yine yaparlar. Biz evimizden dışarı çıkamıyoruz, yıllardır bu durum böyle. Vatandaş olarak bu hırsızlık olaylarının önlenmesi için direğe mobese kamerası istiyoruz. Hiç olmazsa hırsızlar tespit edilmiş olunur. Çok mağduruz bu durumdan dolayı” şeklinde konuştu.