İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Kazım Yücel bir süredir tartışmalara konu olan tramvay hattına yönelik Kayseri Büyükşehir Belediyesine söz konusu tramvay hattının Talas uzantısının yapım çalışmalarına yönelik 6 adet soru yöneltti. İYİ Partili Yücel; "AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi, öngörüsüzlük ve plansızlık nedeniyle Kayserilileri mağdur etmeye devam ediyor. Tramvay hattı çalışmalarında yaptığı işi hesap edemeyen ve yapılan işi bozup bozup tekrardan başlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel tepki göstermişti. Belediyeden yapılan karşı açıklamaya ise İyi Partili Kazım Yücel, 6 soru ile cevap verdi. Yücel, çalışmaların neden yeniden başlatıldığını sordu.

Yücel, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu soruları yöneltti:

Bakan Çavuşoğlu Yalanladı Bakan Çavuşoğlu Yalanladı

Büyükşehir Belediyesi Bürokratlar sıfatıyla bir kişinin kamuoyuna yapmış olduğu açıklamaya istinaden, Furkan Doğan Yurdu Önünden Talas istikametine giden tramvay hattında yapılan çalışmalara ilişkin Kayseri Büyükşehir Belediyesine soruyoruz!

• Yapmış olduğunuz iş düzgün ise yüzlerce metre küp betonu neden kırdınız?

• Yine tonlarca demir sökülüp neden hurda oldu?

• Bu yapılan iş 10 ay öncesinden belli değil miydi ki yanlış planlama ve öngörüsüzlük yapılıp iki ayrı işçilik harcandı?

• Çökme yok ve sadece ray döşemesi yapılacaksa onca beton kırılarak fotoğraf ve videolarda da açıkça göründüğü gibi neden derin kazma gereği duyuldu?

• Çökme meydana geldiği iddia edilen yere rayların döşenmesi bir hata mıydı ki tramvay bu bölgeye yaklaşırken hızını düşürüyordu?

• 10 ay önce kamu kaynaklarından buraya harcamış olduğunuz rakam ne kadar, şu an bir kez daha bu bölge için harcanacak kamu kaynağı ne kadar?" şeklinde sorularını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a yöneltti.