Sağlıklı bir kentin ancak sağlıklı bir altyapı üzerine inşa edilebileceği gerçeğinden yola çıkan KASKİ Genel Müdürlüğü, 2021 yılında da önemli yatırımlara imza attı. KASKİ, geleceğe yönelik güçlü yatırımlarla Kayseri’nin daha da sağlam alt yapıya kavuşması için ihtiyaç önceliğine göre belirlediği projeler ile altyapıyı daha modern hale getirdi. Bu kapsamda Melikgazi İlçesi’nde 2021 yılında içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı imalatı, kuyu binası yapılması, sondaj kuyuları açılması gibi çeşitli hizmetler dâhilinde 45 Milyon 353 Bin 276 TL yatırım yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilk günden beri merkez ilçe ayrımı yapmadan titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir yarınlar bırakmak için altyapının önemini çok iyi bildiklerini kaydetti.

Sağlıklı üst yapıların ancak sağlıklı altyapılar ile mümkün olabileceğini dile getiren Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti: “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz halkımızın tamamına kusursuz ve sürdürülebilir hizmet sunma yolunda emin adımlarla ilerlerken, belediyemize bağlı kurumlarımızda aynı özveri ile çalışıyorlar. KASKİ’miz gelecek nesiller için yaptığı dev yatırımlarla ve içme suyunun 7/24 kontrol altında tutulması ile kentimizin tamamında musluklardan memba kalitesinde su akan şehir olma ayrıcalığını sağlıyor.

Bununla birlikte de her geçen gün yeni projeler ile Kayseri’mizi dünya kenti yapma yolunda önemli katkı vermeye devam ediyor. Teknolojiyi en üst düzeyde kullanarak, abone memnuniyetini sağlayabilen kurum olma yolunda da kararlıkla çalışıyor. Tabii ki her şey memleketimiz için, vatandaşımız için yapılıyor. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da amacımız halkımızın hizmetkârı olmak. Sağlam altyapı sağlam gelecek demektir. Bu gerçeği hiç bir zaman göz ardı etmedik. Tüm birimlerimiz bu bilinçle gerçekten fedakârca gece gündüz demeden çalışıyorlar. Yapılan projelerimiz Melikgazi ilçemize hayırlı olsun. Aynı azim ve kararlılıkla hizmetlerimiz sürecek.”dedi.

Editör: Haber Merkezi