Terör örgütüne yönelik 16 ilde düzenlenen Bozdoğan-2 operasyonunda 120 şüpheli yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonun ayrıntılarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Yerlikaya yaptığı paylaşımda, “16 İlde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Bozdoğan -2’ operasyonlarında 120 şüphelisi yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Afyon, Ankara, Aydın, Bingöl, Hakkari, Hatay, İzmir, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Tunceli’de düzenlenen ‘Bozdoğan -2’ operasyonlarında; Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve Suriye’de terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren, İllegal sokak eylemlerine katılan ve milis/işbirlikçi olduklarına dair haklarında bilgiler elde edinilen, Terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 120 şüpheli yakalandı.  Operasyonlar sonucu; Ruhsatsız tabancalara ve çok sayıda dijital materyale el konuldu” ifadelerine yer verdi.

ŞOK Uygulamada 9 Kişi Yakalandı ŞOK Uygulamada 9 Kişi Yakalandı

Öte yandan Bakan Yerlikaya, “Aziz Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ