banner257

AVRUPALI GENÇLER TÜRK SANATIYLA TANIŞTI

Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya, Erasmus+Gençlik değişim projesi kapsamında Litvanya, Portekiz ve İspanya’dan gelen gençleri kabul etti. Kayseri Valiliği ile AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen "Sanatın Yedi Dili” isimli Gençlik Değişim Projesi kapsamında yurtdışından gelen gençler, 1 hafta boyunca Ebru, El Sanatları, Müzik, Tiyatro, Çini ve Folklor ile halk dansları gibi yedi farklı sanat dalında Türk akranları ile beraber değişik etkinliklerde gerçekleştirdiler.

AVRUPALI GENÇLER TÜRK SANATIYLA TANIŞTI

Programda konuşan Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, yurt dışından gelen gençlere Kayseri’yi tanıma ve gittikleri yerlerde tanıtma fırsatı veren değişim programlarını önemsediklerini belirtti. Vali Yardımcısı Çetinkaya, gençlerin Kayseri’de bulundukları süre içerisinde Ağırnas ve Mimarsinan evi, Talas Yeraltı Şehri ile Yaman Dede Konağı, Selçuklu Müzesi veErciyes Kayak Merkezi’ni gezmelerinin yanı sıra Kapadokya’ nın güzelliklerini de görme fırsatı bulduklarını ifade etti. Çetinkaya programın sonunda 3 farklı ülkeden gelen gençlere günün anısına Soğanlı bez bebeklerinden hediye ederek, gençlerin projeye katılımlarından dolayı da teşekkür etti.

Kayseri halkının misafirperver olduklarını ve göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden genç öğrenciler, ülkelerine özgü şarkıları gruplar halinde söyledikten sonra, yine ülkelerinden getirdikleri sembolik hediyelik eşyaları ve tanıtıcı yayınları Vali Yardımcısı Çetinkaya’ya takdim ettiler.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306