Hikmet Karaman Açıkladı!

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, düzenlenen basın toplantısında 2-1 kazandıkları Fatih Karagümrük maçının ardından yaşananları anlattı. Taraftarın istifaya davet ettiği Karaman’ın maç sonrasında soyunma odasında istifa ettiğini söyledi.

Hikmet Karaman Açıkladı!

Kayserispor As başkanı Ali Çamlı ile kameralar karşısına geçen Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman takım ile ilgili bilgiler verdi. Karagümrük maçında yaşanan olayları da değerlendiren Karaman dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

" AMACIMIZ BU KULÜBÜ KÜME DÜŞME POTASINDAN UZAK YERLERDE OYNAYACAK TAKIM HALE GETİRMEK"

Takımın şu anki durumunu da değerlendiren Karaman, “  9 puanla geldim, ligde kaldık. 7’inci haftada gittim. Son 5 sene neye oynadık. Kaç futbolcu gelmiş bu kulübe. Bu sezon başı 15 oyuncu gitmiş. Buna ekonomi dayanmaz. Kurulan bir kadro üzerine ben geldim. Bu şehirde 3 sezon ayrı ayrı sezonlarda görev yapmış, şehri bilen bir teknik adam olarak göreve geldim. Bizim amacımız bu kulübü küme düşme potasından uzak yerlerde oynayacak bir takım haline getirmek. Ondan sonra da yukarıları hedefleyecek, ekonomisini de düzeltecek bir amaç olmalı. Onun dışında ilk 8’e oynarsın ama bir dahaki sefere aynı şeyleri yaşarsın. Konya maçının ardından ‘hoca da gider’ dediler. Mesele gidip gelme meselesi değil. Dürüstçe bir şekilde bazı şeyleri ifade edebilmek. Hiçbir arkadaşıma kırgın değilim. Ben performansımı en iyi sergileyecek yaşta bu kulübe geldim. Ben de kendimi geliştiriyorum. Teknik adamlarla ilişki halindeyim. Dışarıdan bize çok pozitif bakış açıları var. Eleştirin ama bir bayrak altında toplanalım. Kayserispor’un altında birlikte toplanabilmemiz gerekiyor. Herkesi çok iyi tanıyorum. Siyasileri de, taraftarları da. Taraftarlar futbol takımının çimentosudur. Oradaki bir çok şeyi biliyorum. Hepimizin dostları ve arkadaşları var. Kalan maçlarımızı en iyi şekilde en üst seviye şekilde değerlendirip, ligi tehlike bölgesine girmeden devre arasına girmektir. Takımda belli bölgelerde fazlalıklar var. Bunlar sıkıntı. Oynamayan her oyuncu rahatsızdır. Bir bölgede 5 tane aynı adam var" ifadelerini kullandı.

“İSTEMİYORSANIZ BEN GİDİYORUM DEDİM”

Taraftarlarla bir sorunu olmadığını kaydeden Karaman, "Taraftarlarla benim hiçbir sorunum yok. Maçtan sonra taraftarın karşısına gittim. Hiçbir hoca gidemez. Ben gittim. ‘İstemiyorsanız ben gidiyorum’ dedim. İçeri girdim ve istifamı verdim. ‘Hatta şimdi kabul etmiyorsanız Fenerbahçe maçından sonra ayrılabilirim’ dedim. Aynı taraftar Galatasaray maçından sonra bizi alkışladı. Taraftar bunu yapabilir. 3 maç mağlup olmuş beni de protesto edebilir, oyuncuyu da edebilir. Geneline baktığımızda başarılı olduğumuzda da alkışlıyor. Ne yapacağız? Türkiye’de standart böyle bir olay var. Onun için benim problemimin olması mümkün değil. Dışarıdan birileri başka düşünce içerisinde oluyorsa onlara karşı da mutlaka bilgilendirme yaparım" dedi.

HABER: DEVRİM ÇALIŞKAN

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289