banner311

KAYSERİSPOR NASIL ZARAR UĞRATILDI?

Kayserispor Kulübü’nün hesaplarını inceleyen, The Team Yeminli Müşavirlik A.Ş tarafından hazırlanan Bağımsız Denetçi Raporundaki gerçekleri kamuoyuna açıklamaya devam ediyoruz. 800 Bin TL'lik deplasman parasının kafaları karıştırdığı raporda, özellikle yapılan yurt dışı ve yurt içi konaklama bedellerinin doğruluğunun şüpheli olduğu ifade edildi.

KAYSERİSPOR NASIL ZARAR UĞRATILDI?

Kayseri kamuoyunda uzun süre tartışılan ve bir kaşık suda fırtına koparanların unuttuğu Bağımsız Denetçi Raporundaki detayları kalem kalem açıklıyoruz. Daha önce bir çok konuyu belgeleriyle kamuoyuna açıklamış bir çok Kayserispor taraftarı konunun devamının gelmesini talep etmişti. Rapora yansıyan ve gözden kaçan bir diğer husus ise bir anda artan ve neden arttığı ile ilgili detay açıklanmayan personel giderleri yer aldı.

Raporda; 2015 yılında personel gideri 42.631.079 TL

2016 yılında 37.837.515 TL

2017’de 70.087.162 TL

2018 yılında 100.840.373 TL

Bu artışın bir nedeni raporda şu şekilde açıklanmış;

İŞTE O BELGELER;

Yine aynı raporda dikkat çeken bir bölüm yer aldı. RQC Adverstisements Limited tarafından Kayserispor’a kesilen faturanın doğruluğunun şüpheli olduğu belirtildi.

İŞTE O BÖLÜM;

Kayserispor’un özellikle 2017-2018-2019 yılları arasında borç batağına sokulduğu yöndeki ifadeler dikkat çekiciydi. Bu dönemlerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapanların tek bir cümle dahi sarf etmemesi kafalarsa doru işareti bırakmasına neden oldu. Kayserispor’un en çok yurt dışı ve yurt içi konaklama hizmet bedelleri ödemesi de dikkat çekiciydi. Yurt dışı ve yurt içinde yapılan konaklama bedelleri ile ilgili otellerin folyo tabir edilen listenin bulunmaması Kayserispor’a fatura edilen tutarların doğruluğu ve bu tür hizmetlerin alınıp alınmadı, bu hizmetlerin kime yapıldığına dair bi belgeye ulaşılmadığı da ortaya çıkmış oldu.

İŞT O BELGE;

Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi olan Serdar Maraşlı ve Mehmet Çakmak Uyar’ın yurt dışı-yurt içi seyahat ve konaklama bedellerinin Şahika Turizmden kayserispor’a fatura edilmesi ve faturaların oldukça kabarık olması dikkatlerden kaçmadı.

İŞTE O BELGE;

Öte yandan Kayserispor’da yapılan 800 bin TL’lik deplasman konaklama parasının doğru olup olmadığı ise kafaları karıştırdı. Bu kadar yüklü bir deplasman parasını ne için verildiği ise merak konusu oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289

banner305