Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinden sonra, siyasi partilerde milletvekili aday adaylığı süreci başladı. Seçime ilk kez katılacak Yeniden Refah Partisi’nde, daha önce 17 Mart Cuma günü olarak açıklanan milletvekili aday adaylığı son başvuru tarihinin, yoğunluk nedeniyle 21 Mart Salı günü saat 17.00’ye kadar uzatıldığı açıklandı.

YRP Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Nureddin Gül, özellikle gençlerden partiye yoğun talep olduğunu söyledi. Süreci değerlendiren Gül, “Milletvekili aday adaylığı başvuru alma sürecini yoğun bir tempoyla sürdürüyoruz. Özellikle gençlerimizden yoğun bir talep var. Kurulduğumuz günden beri halkımızın partimize gösterdiği teveccühün bir tezahürü bu. Gerek il başkanlıklarımızda gerekse genel merkezimizde çok yoğun bir şekilde aday adaylığı başvuruları yapılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

DEPREMZEDE ve ENGELLİLERDEN BAŞVURU ÜCRETİ ALINMIYOR

Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday adaylığı başvurularına yönelik çalışmalar parti genel merkezinde ve İl Başkanlıklarında gerçekleştiriliyor. YRP depremzede ve engellilerden, aday adaylığı için herhangi bir başvuru ücreti talep etmezken, 7 bin 500 lira olan başvuru ücreti gençler ve kadınlar için 5 bin lira olarak belirlendi.