Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan engelliler haftası dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ ve ÖZKAR Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından bir dizi program düzenlendi. Talas Belediyesinin katkı sunduğu etkinlikler paraşüt indirme alanında gerçekleştirildi.

ÖZKAR Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Bülent Köseoğlu, zihinsel engelli çocuklara eğitim ve veren bir eğitim kurumu olduklarını belirterek, “Eğitim kurumumuz, ilkokul ve ortaokul yaş seviyesini kapsayan çocukların zorunlu devam edecekleri ilköğretim okulu seviyesindeki bir okuldur. Devlet okulu olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü toplumda özel eğitim kurumu dediğimizde paralı özel öğretim kurumları olarak algılanmakta” dedi.

Düzenlemiş oldukları bu etkinlikle kaynaşmayı ve bütünleşmeyi sağlayarak, çocukların toplumla entegresini sağlamayı amaçladıklarını kaydeden Köseoğlu, “insanlar bilmedikleri için çocuklarımızdan kopmakta çekinmekteler. Zihinsel engelli çocukların zarar vereceklerini düşünmekteler. Bu algıyı kırmak için biz uygulama okulu olarak tüm ekibimizle birlikte bu çocuklarımızı topluma tanıtıp süreci normalleştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Özel eğitim gereksinimi duyan ailelere de çağrıda bulunan Köseoğlu, “Uzun yıllar önce insanlar engelli çocuklarını topluma çıkarmadıklarını biliyoruz. Bu algıyı yıktık. Devletimizin yoğun ve kaliteli çalışmalarıyla çocuklarımızı gün yüzüne çıkartıyoruz. Güler yüz her şeyin çözümü ve çocuklara güler yüz göstermek lazım” şeklinde konuştu.

LPG’li Araçtan Alevler Yükseldi LPG’li Araçtan Alevler Yükseldi