Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu İlmiye-Ahmet Nuri Büyükkılıç İlkokulu’ndan gelen 3 minik öğrenciye devretti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İlmiye-Ahmet Nuri Büyükkılıç İlkokulu Müdürü, sınıf öğretmeni ve 3 öğrenci, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 103. açılış yılı kutlamaları çerçevesinde Başkan Büyükkılıç, Melisa Ela Sevim, Özge Bulut ve Sami Yıldız isimli öğrencileri makamında ağırladı. Ziyarette, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya, Okul Müdürü Memiş Özbey ve öğretmenler de hazır bulundu.

MİNİK BAŞKANDAN TALEPLER

Başkan Büyükkılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrenci Melisa Ela Sevim’e koltuğu devrederek, ‘Yetki sende diyorlar ya, ne söylemek istersiniz?’ diye sordu. Minik başkan Melisa da “Başkanım bu koltuğu bana devrettiğiniz için teşekkür ederim. Ben Melisa Ela Sevim, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Yapılacaklar, temiz tutmak şartıyla yeşil alanların çoğaltılmasıdır. Depremzedeler için yardım kampanyası toplayabiliriz. Zarar gören binaları temiz ve güvenli bir şekilde yapabiliriz. Kay kay, paten alanları çoğaltılabilir” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, minik başkanın bu taleplerini yerinde bularak, şunları söyledi: “Başkanımızın söylediklerine katkıda bulunmak amacıyla 1 milyon 260 bin metrekarelik Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi adı altında proje içerisinde bahsettiğiniz taleplerin, isteklerin olacağını sizlerle paylaşıyorum. Birkaç ay içerisinde Kayserimizin sizin gibi pırıl pırıl geleceğimiz olan ay yıldızlı Türk bayrağına, vatanına, milletine, devletine bağlı nesiller olacak açacağımızı paylaşıyorum, talebinizin çok yerinde olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

TFF Başkanlığı İçin Adaylar Belli Olmaya Başladı TFF Başkanlığı İçin Adaylar Belli Olmaya Başladı

Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya ise, “23 Nisan Bayramımızın çocuklarımıza hayırlı olmasını, kutlu omasın diliyorum. Güzel bir eğitim öğretim yılının tamamlanmasını temenni ediyorum” dedi.