Kendisini aradım bugün; cenazem var dedi. Yanlış anlamayın ama en büyük cenaze burada. Çünkü biz buradan 5 kişiye ekmek çıkarıyoruz. Yani 5 işçi bu arabanın sayesinde ekmek yiyor” dedi.
Olay, dün saat 13:30 sularında Kocasinan ilçesine bağlı Sanayi Mahallesinde bulunan mobilya imalat dükkanının önünde meydana geldi. İddiaya göre Ö.Ç., A.S.T.’nin aracının aküsünü kendi aracına yerleştirdi ve sonrasında yangın çıktı. Durumdan haberi olmadığını öne süren Ahmet Sami Tan, durumu polis ve itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken polis ekipleri ise ifadesi alınmak üzere Ahmet Sami Tan ve şüpheli Ö.Ç.‘yi polis merkezine götürdü.

Ünlü İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti! Ünlü İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti!


‘120 BİN LİRA HASAR ÇIKTI’
Yanan aracı kontrol ettirdiğinde 120 bin lira masraf çıktığını ifade eden esnaf Ahmet Sami Tan, “İş yerime sünger getirdim aracımdan indiriyordum. Ö.Ç bana geldi; ‘Takviye atar mısın’ dedi. Bu arabadan takviye atılmadığını söyledim ve anahtar üzerinde yukarı çıktım ama kapı açıktı. Kendisi arabanın aküsünü sökmüş, arabasına takmış. Görgü tanıkları da var. Benim haberim yoktu. Sonrasında becerememiş takviye atmış, geldiğimde ‘yangın var’ diye sesler duydum. /Mağduruz. Esnaf arkadaş telefonlara bakmıyor, kaçtı. Tutanak tutuldu ama elimizden bir şey gelmiyor. Artık vicdana kalmış. Kasıtlı olduğunu düşünüyorum desem belki arkadaşa iftira atmış olurum ama sonuç olarak bu yangını görmemesi imkansız. Alev çıktığında yardım da edebilirdi. Yani bir yangın var; söndürmek için çaba gösterebilirdi. Kendisini aradım bugün; cenazem var dedi. Yanlış anlamayın ama en büyük cenaze burada. Çünkü biz buradan 5 kişiye ekmek çıkarıyoruz. Yani 5 işçi bu arabanın sayesinde ekmek yiyor. Şu an arabasızız ve iş yeri çalışmıyor. Dün usta geldi baktı. 120 bin lira masraf çıkardılar. Gerçekten biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz ama yani biz sadece vicdana gelmesini istiyoruz kimseden yardım beklediğimiz falan yok. Yaptığı zararı karşılasın. Bizim fazlasında da gözümüz yok. Gerisi bizim için önemli değil. Çünkü bu gezme arabası değil ekmek arabası. Biz ekmeğimizi kazanıyoruz” diye konuştu.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ