Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama emri bulunan kişilerin yakalanması için operasyon yaptı. Bu sabah Boztepe, Keykubat, Şirintepe, Ertuğrul Gazi ve Yeşil mahallelerinde belirlenen adreslere baskın yapıldı.

Kanala Uçan Araçtan Çıktılar Kanala Uçan Araçtan Çıktılar

Operasyonlarda, hakkında ‘hırsızlık uçundan 11 yıl 4 ay 24 kesinleşmiş hapis cezası bulunan O. Ş., hakkında ‘kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralamak’ suçundan 3 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A. B., hakkında ‘bilişim dolandırıcılığı’ suçundan 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan O. D., hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan F. K. ile çeşitli suçlardan aranan toplamda 11 kişi yakalandı.

Emniyetteki işlemlerin ardından 7 kişi savcılıktan ve mahkemeden serbest bırakıldı. Kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs ise yaşı küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilirken, 3 kişi ise cezaevine teslim edildi.