7 METRE YÜKSEKLİKTEN DÜŞTÜ

Babasına ait halı yıkama fabrkikasında iş asansörüyle balkonda asılı halıları indiren 18 yaşındaki Ahmet Sarıkaya, halatın kopmasıyla beton zemine düştü. Hastaneye götürülen Sarıkaya’nın iki bacağının kaval kemiğinden kırıldığı belirlendi.

7 METRE YÜKSEKLİKTEN DÜŞTÜ

Olay, merkez Kocasinan İlçesi Barbaros Mahallesi’nde dün saat 17.30 sıralarında meydana geldi.

18 yaşındaki Ahmet Sarıkaya, babasına ait halı yıkanan işyerine yardım etmek için gitti. Sarıkaya, işyerinin üstünde yaklaşık 7 metre yüksekte bulunan balkondan kuruyan halıları toplamak için iş asansörüne bindi.

Asansörün arızalı olduğunu bilen Ahmet Karıkaya, fazla ağırlık olmaması için kardeşi Ömer’i aşağıda bıraktı. Ahmet Sarıkaya, halıları toplarken kardeşi Ömer asanaörün halatının kopmak üzere olduğunu fark etti. Küçük Ömer ağabeyine atlamasını söyledi. Ancak bu sırada asansörün halatı koptu ve Ahmet Sarıkaya beton zemine düştü.

Yaralanan Ahmet Sarıkaya, çağırılan 122 Acil Servis ekipleri tarafından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

İki bacağının da kaval kemiğinden kırıldığı belirlenen ve tedavi altına alınan Sarıkaya’nın kaza geçirdiği günün doğum günü olduğu ifade edildi. Arkadaşları tarafından hastanede ziyaret ettikleri Ahmet Sarıkaya için doğum günü kutlaması yapmayı planladıklarını ancak kaza olunca hastaneye geldiklerini anlattı. 
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310