Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ve Avrupa Kayserililer Birliği iş birliğinde düzenlenen Avrupa’daki Türkler Kayseri Buluşması, etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçıların sahne aldığı konserler, alınan şehit haberleri sonrasında ertelendi.

Etkinliklerin beşinci gününde Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda radyo programcısı Umut Öztürk, sunucu Hop Dedik Ayhan ve haber spikeri Mehmet Aydın’ın Kayserililerle gerçekleştirdiği söyleşinin ardından ünlü sanatçı Murat Kekilli konser verdi. Kekilli, konseri esnasında Pençe-Kilit operasyonunda askerlerin şehit düştüğü haberini alır almaz konseri yarıda kesti. Konser alanını dolduran kalabalık ile birlikte “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diye slogan atan ünlü sanatçı Murat Kekilli, konserini iptal ettiğini belirtti. 18 Temmuz Pazartesi (bugün) sahne alacak olan Ayşen Kaya ve Baha konserleri ise ileri bir tarihe ertelendi.

BÜYÜKKILIÇ’TAN KAYSERİLİ ŞEHİT İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Şehit olan kahraman askerler için tüm Türkiye’ye baş sağlığı dileyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Van ili Çatak ilçesi Övecek mahallesinde icra edilen Eren Abluka-22 Şehit J. Kd Yzb. Mahmut Top operasyonu esnasında EYP patlaması sonucu Kayseri nüfusuna kayıtlı kahraman askerimiz Uzm. J. VII. Kad. Çvş. Mustafa Bozkurt şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine, yakınlarına ve Aziz Türk Milleti’ne başsağlığı diliyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi