Milletvekili Arıkan'dan Kooperatif Mağdurlarına İlişkin Açıklama Milletvekili Arıkan'dan Kooperatif Mağdurlarına İlişkin Açıklama

Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşma gerçekleştirdi. Başlangıç saati 10:45 olarak duyurulan toplantı 15 dakika gecikme ile başladı. Konuşmasını ilk kez ayakta değil, oturarak yapan MHP lideri, konuşma metnini prompter yerine kağıttan okudu.

TOPLANTI SONRASI GÜÇLÜK ÇEKTİĞİ İDDİASI

Öte yandan grup konuşmasının ardından Bahçeli'nin kürsüden inerken güçlük çektiği ifade edildi. Sözcü'de yer alan iddiaya göre ayrıca basın mensuplarının MHP liderini beklediği koridorda güvenlik ekibi ve partililer tarafından boşaltıldı. MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan şeridin arkasında bekleyen gazeteciler arasında kısa bir münakaşa da yaşandı. Daha sonra gazetecilerin yanına gelen Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, anlayışlı olmalarını istedi. Hava sıcak olduğu için Bahçeli’nin çay içerek sohbet edeceğini ifade etti.

ANIZ YANGINLARI: YARALAR SARILACAK

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

  • "Yangın bahanesiyle nefret saçan, Türkiye düşmanıdır. Anız yangının yaraları sarılacak. MHP olarak sürecin takipçisi olacağız.

"SON ZAMANLARDA YENİ BİR DÜNYA SAVAŞI RİSKİ SÜREKLİ OLARAK TELAFFUZ EDİLMEKTEDİR"

    1. dünya savaşıyla ilgili alarm zilleri çalanlara her gün yenileri eklenmektedir. Son zamanlarda yeni bir dünya savaşı riski sürekli olarak telaffuz edilmektedir.
  • Ekümenik unvanının hukukiliği ve meşruluğu yoktur. Tam tersi iddiada bulunanların alayı Bizans sevdalısıdır.

  • Harp tekniklerine başvuran kansızlar geceli gündüzlü operasyon yürütüyor. Tekraren söylüyorum; Cumhur İttifakı Türk milletinin ruh köküdür ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Ekran görüntüsü 2024-06-25 111718

ÖZGÜR ÖZEL'E SERT YANIT

  • Başta Halk TV olmak üzere bazı televizyon kanalları, kalemini satmış köşe yazarları MHP'yle yatıp MHP'yle kalkıyor. CHP Genel Başkanının "o iki kişi" diyerek saldırdığı kişiler ülküdaşlarımız ve partimizin saygın isimleridir. CHP Genel Başkanının bizim iki arkadaşımıza değil, sağında solunda yuvalanan Türkiye ve Türk düşmanlarına baksa zannederim daha tutarlı, isabetli bir davranış içinde olur. Bizim tek bir ülküdaşımız bile bunların alayına yeter.
  • CHP hastalıklı bir bünyedir, Türkiye'ye güvenle hizmet etmesi imkansızdır. Türkiye ittifakına davet, akıl tutulmasıdır.
  • 'SİNAN ATEŞ CİNAYETİ' DAVASI MESAJI

  • Pınarbaşı'nda meydana gelen bir adli olaydan dolayı MHP'yi karalamaya tenezzül ederler. 1 Temmuz başlayacak davada partimizi karalamak için tek ayak üstünde kırk yalan söylerler. Davamızı üç beş çapulcunun keyfine göre yargılatamayız. Davaya sadece avukatlarımız katılacaktır.
Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ