Saadet Partisi’nden Büyükkılıç Çıkışı: “Memduh Ağam Eğlenir Bizimle” Saadet Partisi’nden Büyükkılıç Çıkışı: “Memduh Ağam Eğlenir Bizimle”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) sanayicileriyle istişare toplantısı yaptı. Bakan Nebati, konuşmasında Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Projesi hakkında da konuşarak dış finansman sözleşmesinin dün itibariyle imzalandığını söyleyerek, “Dün akşam hem Sayın Bakanımız Hulusi Akar’ın hem Adil Beye bilgisini de geçtik. Hizmet düsturunu siyaset edinmiş bir iktidar olarak yaptıklarımız yapacaklarımızın göstergesidir. Yapılanlara yetinmeyerek ülkemizi şahlandıracak yepyeni eserlere imza atıyoruz. Buradan haberi vermiş olayım. Yerköy-Kayseri hızlı tren projemizin çalışmalarına bildiğiniz üzere devam ediyorduk. Projemizde önemli bir aşamayı daha geride bıraktık ve dış finansman sözleşmesini dün imzaladık. Yaklaşık 1.2 milyar euroluk dış finansman teminini sağladık. Buradan sevgili Hulusi Bakanımıza sevgi ve saygılarımı arz ediyorum. Çünkü çok sıkıştırdı beni. Sizler ısrar ettiniz ve elbette ki bizlerde görevimizi yaptık ve dün itibariyle projeyi imzaladık. Hem Kayserimize hem ülkemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

‘ANKARA-KAYSERİ YOLU 2 SAATE DÜŞMÜŞ OLACAK’

Projenin sonuçlanmasıyla beraber Kayseri’nin lojistik potansiyelini kullanıp yatırım ve istihdam için daha fazla alanlaşmış olacağız diyen Bakan Nebati, “Ülkemize daha fazla yatırım getirebileceğiz. Bu projenin devreye girmesiyle birlikte mevcut konvansiyonel demir yolu ile 7 saatte sağlanan Ankara-Kayseri yolu 2 saate düşmüş olacak. Hem yük taşımacılığı hem de vatandaşlarımızın ulaşımı çok daha kolay hale gelecektir. Böylece ülkemiz milyarlarca dolarlık tasarrufu da sağlamış olacak” şeklinde konuştu.