CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Develi Organize Sanayi Bölgesini Sordu CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Develi Organize Sanayi Bölgesini Sordu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti. Bakan Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi önünde bando takımının marşları, Türk bayrakları ve meşaleler ile karşılandı. Bir dizi ziyaretler kapsamında memleketi Kayseri’ye gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Bakan Özhaseki’ye AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Murat Cahid Cıngı ve Sayın Bayar Özsoy, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, ilçe belediye başkanları, Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk ve Ali Hasdal, genel müdürler ve daire başkanları eşlik etti. Başkanlık girişinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi çiçekler ve Türk bayrakları ile karşılayan Başkan Büyükkılıç, daha sonra belediye bahçesinde bir süre vatandaşlarla ve belediye personeli ile sohbet etti.

“ŞEHRİMİZE HOŞ GELDİNİZ, ŞEREF VERDİNİZ”
Bakan Özhaseki ve beraberindeki heyeti başkanlık makamında ağırlayan Büyükkılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şehrimize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Yuvanıza hoş geldiniz. Bakanlığınız ile tecrübe ve başarılarınızın devamını diliyorum. Cenab-ı Allah hem şehrimize hem ülkemize hayırlı hizmetlere vesile kılsın diye dua ve temennide bulunuyorum. Seyyid Burhaneddin Hazretleri’nin türbesini ziyaret ettikten sonra, Cuma namazımızı eda ettikten sonra, Valiliğimize ardından da Kayseri Büyükşehir Belediyemize uğramak suretiyle bizleri onurlandırdınız. İnşallah daha güçlü bir şekilde Kayseri’mize hep beraber el ele, gönül gönüle sizlerle, milletvekillerimizle, 16 ilçe belediye başkanı kardeşimizle dayanışma içerisinde daha güzel hizmetler yapacağız. Sizin desteğinizden, tecrübenizden yararlanarak sürdüreceğimize inanıyoruz. Şeref verdiniz, hoş geldiniz.”

“KAYSERİ’DEKİ BELEDİYECİLİK BİR NOKTADA ZİRVE OLDU”
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ni ikinci kez bakan olarak ziyaret eden Bakan Özhaseki, “Bugün bu makama ikinci kere bakan olarak geliyorum. Allah utandırmasın diye tabi ki dua ederek sözlerime başlıyorum. Haliyle yıllardır süren Kayseri’deki belediyecilik bir noktada zirve oldu. Birçok şehrimize de örnek oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da bizlerin de Kayseri’de başlatmış olduğu hizmet belediyeciliği bir kavramla yola çıktığımız, iyi niyetle gayret ettiğimiz ortam bugün ete kemiğe büründü, güzel işler olarak karşımıza çıktı. Öncesinde ne var derseniz kendine has bir yapılaşma, milletin asla düşünülmediği, başka türlü ortamların bolca işlendiği hatta sapkın ideolojilerin boy gösterip kendine has dünyaya gitmek için belediyeleri sanki bir araç gibi kullandıkları bir ortam vardı. Bundan Kayserimiz de nasibini aldı. Bu şehrin alt yapısı yoktu, kanalizasyonların yüzde 50’si yoktu. Gecekondular yüzde 50’den fazlaydı. Hatta belediyenin sanayiden iki tane lastik alacak itibarı ve parası yoktu.

“KAYSERİ’Yİ UNUTMADIM, ZATEN UNUTMAM MÜMKÜN DEĞİL”

Kayseri’yi unutmasının mümkün olmadığını ifade eden Özhaseki, “Bugün Kayseri Türkiye’de parmakla gösterilen bir şehir haline geldi. Çok çalıştık, çok gayret ettik. Çok şükür bugünlerde Kayseri buraya kadar geldi. Naçizane bugün geldiğimiz nokta itibariyle de elbette ben Kayseri’yi unutmadım, zaten unutmam mümkün değil. Ama bundan sonra da zaten yapılan hizmetleri arkadaşlarımızla birebir takip edeceğiz” şeklinde konuştu.
Kayseri’de AK Parti’nin 5 milletvekili olduğunu hatırlatan Bakan Özhaseki, 6’ncı milletvekilinin de kendisi olacağını öte yandan Cumhur İttifakı’ndan iki milletvekili ile toplam 8 milletvekili olarak bakılabileceğini dile getirdi.
Özhaseki konuşmasının sonunda “İnanıyoruz ki insan o dur ki bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser” diyerek bu inançla çalışmalarını sürdüreceklerini paylaştı.
Konuşmaların ardından, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilirken, Bakan Özhaseki şeref defterini de imzaladı. Başkan Büyükkılıç, ziyarette Bakan Özhaseki’ye Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan ve yapılmakta olan vizyon ve prestijli projelerin sunumunu gerçekleştirdi.