1 milyon metrekaresi yeşil alan olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, lezzetin anavatanı olan Kayseri’de Gastronomi Günleri ile kapılarını açtı.

Kayseri protokolünün katılımıyla muhteşem bir açılış yapılan Kayseri Gastronomi Günleri etkinliğinde Başkan Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ve protokol üyeleri ile birlikte stantları gezdi. 50’si yerel işletme, 30’u kadın kooperatifi, 10’u dernek ve üniversite kulüpleri, 3 farklı ilçe belediyesi ve 3 farklı kurumun yer aldığı stantları tek tek gezen Büyükkılıç, Cüneyt Asan ve Harun Reşit Dönmez şeflerin söyleşisi ile kuzu şov atölyesine katıldı.

Halkbank, esnaf kredi faizlerini güncelledi Halkbank, esnaf kredi faizlerini güncelledi

Yemek yapan ünlü şeflere eşlik eden Başkan Büyükkılıç, düzenlenen yarışmalarda yarışmacılara da başarılar dileyerek, bütün lezzetlerin Kayseri lezzeti olduğunu söyledi. Kadın kooperatiflerinin stantlarını da gezen ve ürünleri ilgiyle inceleyen Büyükkılıç, gözleme pişirmeyi ihmal etmezken, ürünlerden katılımcılara da ikram etti.

Başkan Büyükkılıç, hem Kayseri’den hem de şehir dışından gelecek tüm lezzet avcılarını 3 gün sürecek etkinliğe davet etti.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ