Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Ankara'da yaptığı çalışmalar sonucunda hayata geçirilen Kayseri Devlet Tiyatrosu, kendi yerleşik kadrosu ve sahnesiyle Çarşamba akşamı seyircisiyle buluşuyor.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Devlet Tiyatrosu’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen dış cephe boyasını ve tiyatro içerisinde yapılan düzenlemeleri yerinde inceledi.

CHP Kayseri İl Başkanvekili Aslanhan, “Liyakatsiz atamalar ile eğitim sistemimiz yerle bir edilmiştir” CHP Kayseri İl Başkanvekili Aslanhan, “Liyakatsiz atamalar ile eğitim sistemimiz yerle bir edilmiştir”

Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı düzenlemelerle Kayseri Devlet Tiyatrosu’nun her anlamda çok güzel ve kente yakışır bir mekân haline geldiğini belirterek, hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

NURI8073-9

OYUN PROVASI YAPAN EKİPLE BİR ARAYA GELDİ

Oyun provası yapan Kayseri Devlet Tiyatrosu kadrosu ile bir araya gelen Başkan Büyükkılıç, “Sevgili gençlerimiz, bize düşen bir hizmet varsa yaptık, yaparız, yapacağız. Biz burayı çok önemsiyoruz. Bu gençlerimizin sayısını da arttırmamız lazım. Çarşamba günü nasip olursa sizleri izleyeceğiz” dedi.

Kayseri Devlet Tiyatrosu ekibi de Büyükkılıç’a kültür sanat alanında yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Büyükkılıç’a inceleme esnasında İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ile Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal da eşlik etti.

Kendi kadrosu ve sahnesiyle tiyatroseverlerle buluşacak olan Kayseri Devlet Tiyatrosu, 25 Ekim Çarşamba günü William Shakespeare’ın yazdığı, Can Yücel’in çevirdiği, Kıymet Betül Gökçer’in yönettiği 2 perdelik Bahar Noktası oyunu ile sahne alacak.

Editör: Ali Türkaslan