‘Kayseri Medreseleri’ Konulu Eyvan Sohbetleri ‘Kayseri Medreseleri’ Konulu Eyvan Sohbetleri

Başkan Yalçın mesajında, Allah’tan bir daha o günlerdeki zorlukları yaşatmamasını dileyerek, “19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin önemli köşe taşlarından birisidir. Milli mücadele Samsun’da bundan 104 yıl önce bugün atılan adımla başladı. Milli mücadelede en önemli olaylardan birisi de Atatürk'ün İstanbul’dan Samsun'a Bandırma Vapuru ile gitmesidir. Bandırma Vapuru'nun kaptanı İsmail Hakkı Durusu ise Zincidereli bir hemşehrimizdir. Hazırlamış olduğumuz ‘Efendi Kaptan’ İsmail Hakkı Durusu belgeselini ilk kez bu 19 Mayıs’ta göstereceğiz. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Zincidere’nin, Talas’ın ve Kayseri’nin gururu İsmail Hakkı Durusu’yu ve bütün milli mücadele kahramanlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” ifadelerini kullandı.

İSMAİL HAKKI DURUSU BELGESELİ İZLEYİCİ İLE BULUŞUYOR

Öte yandan Başkan Yalçın hemşehrilerini, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 Mayıs Cuma günü düzenlenecek etkinliklere davet etti.

Yamaç Paraşütü İniş Alanında saat 14.00’te başlayacak olan etkinlikler sahne gösterileri, gençlik konseri, sportif aktiveteler düzenlenecek.

Etkinlik kapsamında ayrıca ‘Efendi Kaptan’ İsmail Hakkı Durusu belgeselinin de ilk gösterimi yapılacak.