İktidar, İthalata Dayalı Politikasıyla Türk Çiftçisini Ağlatmaktadır İktidar, İthalata Dayalı Politikasıyla Türk Çiftçisini Ağlatmaktadır

Kayseri’ye bağlı Sarıoğlan Palas Mahallesindeki 75. Yıl Atatürk İlköğretim Okulu, 6 Şubatta meydana gelen depremlerde hasar aldı. Depremin ardından bölgede eğitime ara verilirken, eğitim başladığı dönemde ise öğrenciler başka bir okula yönlendirildi. Depremin üzerinden geçen 9 aylık sürede hasar alan okulun onarımı yapılmazken bölgede yapımı tamamlanan ve öğretim hazır hale gelen başka bir okul binası inşası tamamlandı.

Ancak inşası tamamlanan yeni okulun bulunduğu Sarıoğlan Belediyesi’ne ait arazide belediyenin borçlarından dolayı haciz işlemi uygulanınca okul binasında eğitime başlanamadı. 1300’den fazla ilkokul öğrencisi Palas Çok Programlı Lisesi’nin avlusunda bulunan başka bir binada eğitimlerine devam etmek zorunda kaldı.

Açılamayan okulun önünde giderek öğrenci ve velilerle bir araya gelen CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, yetkililere seslenerek okulun bir an önce eğitime açılması gerektiğini söyledi.

palasokul2

Öğrencilerin eğitim görmek istedikleri okula camdan baktığını söyleyen Genç, “1300’den fazla yavrumuz bu binada eğitim görmek istiyor. Ancak bina arazisi Sarıoğlan Belediyesi’ne ait. Belediye borçlarından dolayı alacaklılar araziye haciz işlemi uygulamışlar. Okul yapılmış, tüm eksiklikleri giderilmiş, tam anlamıyla eğitime hazır hale getirilmiş okul, belediyenin borçlarından dolayı eğitime açılamıyor. Çocuklarımız, lise binasının yanında bölme sınıflarda eğitim görmek zorunda kalıyor. Velilerimizle, mahalle sakinlerinin tek istediği bu okulun bir an önce eğitim açılması” ifadelerini kullandı.

Konunun takipçisi olacağını kaydeden Genç, “Şu an havalar sıcak, ancak bir süre sonra havalar da soğuduğunda öğrencilerimiz şu an eğitim gördükleri okula gitmekte zorlanacak. 6 yaşındaki yavrularımıza kimsenin bu çileyi çektirmeye hakkı yok. Milli Eğitim, belediye, valilik el ele vererek bu sorunu çözmeli” şeklinde konuştu.