İYİ Partili Erhan Özhan, 2018 yılında inşası yapılan Bünyan kesimhanesine gelerek konuşmalarda bulundu. İnşa edilen fakat kullanıma açılmayan kesimhane hakkında konuşan Özhan, "Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bünyan Kesimhanesi yaklaşık 4 yıl önce inşa edildi. Aradan geçen bu uzun süre zarfına rağmen kapısındaki kilit bir kez olsun açılmadı, bir kez olsun işletmeye alınmadı. Atıl durumda bırakılan, çürümeye terk edilen milyonluk bir devlet yatırımından bahsediyoruz. Bünyan halkının sağlıklı ve hijyenik bir ortamda et temin ihtiyacının karşılanabilmesi için ortaya çıkarılan bu yapının çalıştırılmaması, akla ve vicdana sığmamaktadır; çalıştırılmamasının mantıklı bir cevabı bulunamamaktadır." ifadelerine yer verdi.

“BÖYLE BİR İŞLETME VARKEN, BÖYLE BİR MAĞDURİYETLE KARŞI KARŞIYA BIRAKILMASI İZAH EDİLEMEZ”

Erhan Özhan, "Bünyan’da kasap işletmeciliği yapan, hayvancılıkla iştigal eden hemşerilerimiz, memleketlerinde yer alan bu işletme çalıştırılmadığı için Kayseri merkeze hayvanlarını götürmekte, kesimlerini orada yaptırmak durumunda kalmakta, ağır nakliye maliyetleri altında maalesef ezilmektedirler. Zaten cüzi karlarla çalışan ve ayakta durmakta zorlanan işletmelerin, memleketimizde yer alan böyle bir işletme varken, böyle bir mağduriyetle karşı karşıya bırakılması izah edilemez." dedi.

‘BÜYÜKŞEHİR’E ÇAĞRI’

Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulunan Özhan, "İYİ PARTİ Bünyan İlçe Teşkilatı olarak, başta Kayseri Büyükşehir Belediyesine olmak üzere, Bünyan Belediyesine, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, siyasilere; burada, atıl vaziyette bırakılmış bu işletmenin derhal çalışır vaziyete getirilmesi için çağrıda bulunuyoruz. Bünyan halkının, Bünyan’da kasap işletmeciliği yapan, hayvancılıkla iştigal eden hemşerilerimizin daha fazla mağdur bırakılmaması için bu devlet yatırımını lütfen, derhal işletmeye alın ve çalışır vaziyete getirin. Bu noktada, bu işin takipçisi olacağımızın sözünü hemşerilerimize veriyoruz” diye konuştu. (1HA)