Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün, Felahiye ilçesinde atık su arıtma tesisi inşası için çalışmalar son hızla devam ederken, Başkan Büyükkılıç, çalışmaları yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a incelemeler esnasında Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun ile ilçe belediye başkanları, İller Bankası Kayseri Bölge Müdürü Sönmez Ata, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Türkmen, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Duran Safrantı, KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan da eşlik etti. İlçe sakinlerinin sıcak ve samimi ilgisiyle karşılanan Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, şehrin merkezinde olan imkânların taşrada da olması anlayışı içerisinde çalıştıklarını ifade etti. Büyükkılıç, açıklamasında şunları söyledi:

“İnsanların burada yaşaması, üretmesi, istihdama vesile olması, katma değer sağlaması ve onurlu bir şekilde hayatını sürdürmesi için doğal gaz, kanal, su, asfalt, kaldırım, park bahçe hizmetleriyle, sosyal içerikli projelerimizle, yavrularımızın yüzeceği havuzuna kadar hepsini yapıyoruz. Bunlardan en önemlisi doğayı kirletmeyen, çevreci bir anlayış içerisinde çalışmalarımızı sürdürme adına 10 kilometrelik bir hat ve ardından arıtma tesisi dâhil olmak üzere 41 milyon TL’ye mal olan böyle bir projemizin de sonuna geldik. İnşallah genel müdürümüz bir aya toparlanıp, biteceğini söylüyor.”

Başkan Büyükkılıç, projede emeği geçen herkese teşekkür ederken, ilçe sakinleri de Başkan Büyükkılıç’a hizmetlerinden dolayı minnet duyduklarını ifade ettiler. Büyükkılıç da ilçe sakinleri ve ilçe teşkilatına teşekkür ederek, “Onlar bizi seviyor, biz de onlara layık olmak için gece gündüz çabalıyoruz. Amacımız birliğimizi, beraberliğimizi koruyarak, değerli büyüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirme adına onu yapmaktır. El ele, gönül gönüle diyor, durmak yok, koşmaya devam diyoruz” şeklinde konuştu.

İller Bankası Kayseri Bölge Müdürü Sönmez Ata da Başkan Büyükkılıç’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Kayseri’de sadece Felahiye’de değil, kent genelinde 27 çevreci projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, hakikaten yapılan çalışmalar vatandaş odaklı, hem çevreyi koruma amaçlı hem de vatandaşın ihtiyaçlarını giderme amaçlı çalışmalar. Güzel bir seviyede gitmektedir. KASKİ Genel Müdürü ile koordine içerisindeyiz, şehrimize yapacağımız ne kadar katkı varsa onu el birliğiyle yapmak istiyoruz, yapıyoruz. Sayenizde önümüzü açıyor, destek veriyorsunuz, bu anlamda size çok teşekkür ediyoruz. Her şey Kayseri için diyoruz.”

Başkan Yağan'dan Borç Açıklaması Başkan Yağan'dan Borç Açıklaması

ATIK SU ARITMA TESİSİ İLÇENİN 2058 YILINA KADAR İHTİYACINA CEVAP VEREBİLECEK

Kent genelinde yatırımlarına devam eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Felahiye ilçesinde atık su arıtma tesisi inşa ederek, kanalizasyon atıklarının çevreye vereceği zararın önüne geçecek. İlçenin doğal kaynaklarını korumak için hayata geçirilen projede, minimum enerji ile maksimum atık su arıtma verimi de sağlanacak. 3 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan ve ilçenin 2058 yılına kadar ki ihtiyacına cevap verebilecek olan atık su arıtma tesisinde günlük ortalama 600 metreküp atık su arıtılacak. Bu sayede çevre ve doğal yaşam, atık suların olumsuz etkilerinden korunarak, oluşacak kirliliğin önüne geçilmiş olunacak.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ