Büyükşehir’de ‘yatırım ve hizmet’ Zirvesi Büyükşehir’de ‘yatırım ve hizmet’ Zirvesi

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Karpuzsekisi Mahallesi’nde Güneş Enerji Santrali projesi imalat çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Teknik gezide Başkan Büyükkılıç’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Yavuz Çağan ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

“BÜYÜKŞEHİR YATIRIMDAN YATIRIMA, HİZMETTEN HİZMETE KOŞUYOR”

Büyükşehir Belediye Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımdan yatırıma hizmetten hizmete koştuğunu ifade ederek, “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşmaya devam ediyor. Altyapı kuruluşumuz olan KASKİ’mizde enerji boyutunda sorununu aşmak, kendi kendine yetmek anlamında yatırımlarını sürdürüyor” diye konuştu.

“KURULUŞUMUZUN GELECEĞİNİ GARANTİYE ALMAMIZ LAZIM”

Büyükkılıç ayrıca yaptıkları çalışma ve yatırımlarla kuruluşların geleceğini garanti altına almaya gayret gösterdiklerini ifade ederek şunları paylaştı: “Aşağı yukarı bütçemizin KASKİ bağlamında 5’te 1’i enerjiye gidiyor. Bu enerji sorununu çözmek adına da bizim mutlaka yatırımlar yapmamız, geleceğini kuruluşumuzun garantiye almamız lazım. Bu anlayış içerisinde yaptığımız en önemli çalışmalardan birisi GES çalışmaları. Daha önce bir 6,5 megavatlık yapmıştık, o devrede, şimdi 0,85 megavatlık yine bir tane daha tamamlandı. 15 günden inşallah faaliyete geçmiş olacak.”

“YENİ YAPTIKLARIMIZ 15 MEGAVATI BULMUŞ OLACAK”

Yeni gerçekleştirdikleri GES projelerinin toplamda 15 megavatı bulacağına değinen Başkan Büyükkılıç, “Daha sonra iki yerde daha projemiz var. Onlarla birlikte toplamda yeni yaptıklarımız 15 megavatı bulmuş olacak. İnşallah bu anlayış içerisinde de enerji sorunumuzu aşma yönünde epeyce katkısı olmuş olacak. Ben yüklenici firmamıza özellikle teşekkür ediyorum. Hakikaten işi hem nitelikli hem de uygun bir fiyata da yapmış oldu zamanında yapılan ihaleyle. Ellerine sağlık, hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ