‘’Yamula, Türkiye’nin Su Sporları Merkezi Olacak’’ ‘’Yamula, Türkiye’nin Su Sporları Merkezi Olacak’’

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ve daire başkanları ile birlikte Talas Mevlana – Furkan Doğan Arası Tramvay hattında yapımı süren raylı sistem çalışmalarını inceledi.

Kayseri’deki tramvay hattını 48 kilometreye kadar çıkartma yönündeki çalışmalarının sürdürdüğünü ifade eden Büyükkılıç, “Şu anda Talas Mevlana bölgemizden gelecek olan tramvay hattımızın üzerindeyiz. Hatırlanacağı üzere Kayseri’mizdeki tramvay hattımızı 48 kilometreye çıkartma yönündeki çalışmalarımız gerek Belsin bölgesinde gerek Talas bölgesinde her iki uçta devam ediyor. İnşallah Belsin bölgesindeki en geç 9’uncu aya hizmete alınmış olacak. Talas bölgesindeki hattımız da yılsonuna hizmete alınmış olacak ve teslim edilecek. Şu andaki çalışmalarımız kelimenin manasıyla 7/24 diyor. Gece-gündüz demeden, bir an evvel bu hizmeti vatandaşlarımızla buluşturmak, ulaşımdaki konforu arttırmak amacıyla tramvay hattımızla ilgili 7/24 çalışmak suretiyle bu çalışmaları sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

‘KAYSERİ ULAŞIM ALANINDA DİĞER BÜYÜKŞEHİRLERDEN DAHA KONFORLU’

Kayseri’nin ulaşım anlamında diğer büyükşehirlerden daha konforlu olduğunu belirten Büyükkılıç, “Buradaki az önce görüştüğümüz gibi kavşak çalışmamız tamamlandı. Şu anda da tramvay hattımızla ilgili çalışmalarımız tamamlanınca gelişen, güzelleşen cazibe merkezimiz olan Talas’ımızın nüfus potansiyelini rahatlatacak çalışmayla vatandaşımızı buluşturmuş olacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Rabbim kaza bela vermesin. Gerçekten deneyimli, birikimli, güçlü ekibimize teşekkür ediyorum. Kayseri zaten ulaşımda diğer Büyükşehirleri görenler açısından değerlendirildiğinde en konforlu ulaşım merkezi olarak bilinir. Biz bu konforu daha da konforlu hale getireceğiz. Olay bundan ibaret. Durmak yok, koşmaya devam” diye konuştu.