Gönüllere dokunan projeleri bir bir hayata geçiren ve Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz eğitim ve öğretim döneminde 2 milyon TL tutarında ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ulaşım kartı yardımı yapan Başkan Büyükkılıç, yeni dönemde de öğrencilere bu desteği sürdürecek.

Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin 2022-2023 eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine yönelik ulaşım desteği başlatıldığını anımsattı.

2 MİLYON TL TUTARINDA YARDIM YAPILDI

Büyükkılıç, 2022-2023 eğitim öğretim yılında yaklaşık 2 milyon TL tutarında ulaşım yardımı yapıldığını söyledi. Başkan Büyükkılıç, geçtiğimiz dönem ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 2 bin 329 ailenin 3 bin 234 öğrencisi için günlük olarak okullarına ulaşım sağlamaları ve sosyal hayata aktif olarak katılabilmeleri için aylık 150 biniş tanımlanan ulaşım kartı yardımı yapıldığını vurguladı.

MERKEZ 5 İLÇEDE EĞİTİM GÖREN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN ÖĞRENCİLERİ FAYDALANACAK

Büyükkılıç, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul ve lisede eğitimine devam eden öğrencileri için aylık 150 binişlik ulaşım kartı yardımları için başvuruların başladığını duyurdu.

4 EYLÜL PAZARTESİ BAŞVURULAR BAŞLADI

Başkan Büyükkılıç, geleceğin mimarı olan gençler ve öğrenciler ile ailelerinin her zaman destekçisi olmaya devam edeceklerini vurgulayarak başvuruların, 4 Eylül 2023 Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi ‘www.kayseri.bel.tr’ adresindeki online hizmetler kısmından öğrenci ulaşım yardımı başvuru formu üzerinden yapılacağını söyledi.

Gençleri ve çocukları yarınların geleceği, umudu olarak gördüklerini belirten Büyükkılıç, “Geçtiğimiz hafta kırtasiye yardımları için başvurular başlamıştı. Şimdi de ulaşım kartı yardım başvuruları başladı. Eğitim-öğretimin hemen her kademesine yönelik, her türden katkıyı, desteği yapmaya gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimizin yanında olmayı da sürdüreceğiz” diye konuştu.