Esnafların ve sivil toplum kuruluşlarının yanında olan esnaf dostu başkan olarak nitelendirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, her fırsatta esnaflarla bir araya gelmeyi, talep ve önerilerini bizzat dinlemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Başkan Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ile birlikte Yeni Sanayi’de bulunan Kayseri Oto Sanatkârlar Odası'nı ziyaret etti. Burada esnaflarla sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştiren Büyükkılıç, “Ahi ahlakı ile ahlaklanmış bu güzel esnaflarımızı görünce yüzümüz gülüyor, birlikte, beraber, ne güzel muhabbet ortamı var diye seviniyoruz. Gönül birliği ile hep beraber gönlümüzü zenginleştiriyor” dedi. Yeni Sanayi’de, Ahmet Gazi Ayhan Bulvarı’nda ve Eskişehir Bağları’nda esnafları da ilgilendiren altyapı çalışmaları yaptıklarını, KASKİ’nin bu zamana kadar kırsal ve merkezde 3 milyar 850 milyon TL yatırım yaptığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Amacımız, insanı yaşat ki devlet yaşasındır. Amacımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın hep söylediği, insanı yaşat ki devlet yaşasın kültürüyle insana değer vermek, önem vermek, sıkıntısını giderip huzurunu sağlamaktır” diye konuştu.

“ESNAFLARIMIZ, KADİRŞİNASTIR”

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır ile uyum içerisinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Büyükkılıç, esnaflar için gerçekleştirdikleri hizmetlerin esnaflar tarafından beğenildiğini paylaşarak, “Esnaflarımız, kadirşinastır, teşekkür etmesini de bilir” diyerek birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını söyledi.

“BÖYLE BİR BELEDİYE YOK”

Başkan Büyükkılıç, bütçesinin yüzde 63’ünü yatırıma ayıran böyle bir belediye olmadığını ifade ederek, “Bizler gece demeden, gündüz demeden gerek belediye hizmetleri ile gerek altyapı hizmetleri ile sizlere yakışan hizmetleri getirmeye gayret ediyoruz. Bütçemizin yüzde 63’ünü yatırıma ayırıyoruz. Böyle bir belediye yok. Çoğu belediye maaşını vermekten aciz bırakın yatırımdan yatırıma koşmayı. Yani bunlar hakikaten göz ardı edilmeyecek çalışmalar. Şehrimiz dışardan gelenler tarafından çok daha iyi fark ediliyor ve takdir ediliyor. Her şeyden önemlisi burası bir huzur şehri birliğin, beraberliğin, dayanışmanın getirdiği, bereketin getirdiği, kenetlenmenin getirdiği” dedi.

“İNSAFLI BİR YÖNETİM TARZIYLA İSRAFA FIRSAT VERMEDEN ŞEHRE, İNSANLARA HİZMET ETMEK”

Kayseri’de israfa fırsat vermeden insaflı bir belediyecilik hizmeti yürütüldüğünü paylaşan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“İnanın yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuyoruz. Dün, şu yollarla ilgili son yaptığımız çalışmaları şöyle bir gezelim dedik. Hiçbir şey gereksiz değil. Her kuruşun hesabını yapıyoruz, önceliği nereye vermenin gerektiğinin de çok iyi farkındayız. Çünkü elhamdülillah Kayseri belediyeciliği diye Sayın Bakan’ımız Mehmet Özhaseki’nin yıllarca hizmet ettiği bu güzel şehirde ve önderliğinde bir Kayseri modeli var Haseki modeli diye. Böyle bir model var. O nedir? İnsaflı bir yönetim tarzıyla israfa fırsat vermeden bu şehre, bu insanlara hizmet etmek. Garibin yanında yer almak, kimsesizin yanında yer almak.”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN”

AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ise “Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Ayrıca bütün belediye başkanlarımızdan gerçekten. Burada anlatırken biz gurur duyduk. Hayırlı uğurlu olsun. Bu hizmetlerin hepsi hem sanayici için hem de Kayseri için. Bundan sonra da inşallah devamı gelecek” dedi.

ODAKIR’DAN, SANAYİ SİTESİ ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şeyhi Odakır, Başkan Büyükkılıç’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Başkanım şereflendirdiniz, çok teşekkür ederiz, Allah razı olsun. 1970’li, 80’li yıllarda yapılan bir sanayi sitemiz var. Altyapı sıkıntımız vardı, burada pis su, yağmur suyu aynı hattan gittiği için aşırı yağışlarda iş yerlerinden tepme oluyordu, su doluyordu. Sağ olsun sayın başkanımı aradığımda hemen talimatı verdi, geçen yıl Celaleddin Caddesi’nden başladı ve 3’üncü Cadde ve tren yolu tarafı yaklaşık 2 kilometre yer yağmur suyu hattı ve pis su hattı çekildi ardından ızgaralar konuldu. Burada yaklaşık 20 milyon gibi bir yatırım yapıldı. Sadece altyapı bu 20 milyonluk yatırım. Kocasinan Belediyemizle yapılan istişareler sonucunda asfaltlar da çok güzel yapıldı. Sanayimiz yolları çok güzel oldu. Bunun için sayın başkanım, çok teşekkür ederiz, Allah sizlerden razı olsun.”

İYİ Partili Ülker’in Acı Günü İYİ Partili Ülker’in Acı Günü

“HER ZAMAN ESNAF VE SANATKÂRLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR”

Başkan Odakır, Büyükkılıç’ın esnaf ve sanatkârların yanında olmaya devam ettiğini kaydederek, “Büyükşehir Belediyemiz olsun, çalışanlar olsun, sayın başkanım olsun her zaman esnaf ve sanatkârların yanında olmaya devam ediyor. İnşallah bundan sonraki süreçte de hizmetinin devamlılığını diliyoruz kendisine. Sayın başkanımın Melikgazi Belediye Başkanlığı döneminde Yeşilyurt bölgesine yapılan sanayi sitesinde kendisinin çok emeği var. Allah razı olsun, çok teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

“BAŞKANIM HER ZAMAN BİZİM AĞABEYİMİZ, BÜYÜĞÜMÜZ”

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin yeni binasının da yapılacağını söyleyen Odakır, Başkan Büyükkılıç’ın bu konuda da önemli destekleri olduğunu belirterek, Büyükkılıç’a teşekkür etti. Odakır, “Bizler kurumlarımızla barışık, herkesle istişareli çalışıyoruz. Bir şeyler yapıldıysa birlik, beraberlik içinde olmamızdan dolayı yapıldı. Allah razı olsun Başkanım her zaman bizim ağabeyimiz, büyüğümüz. Esnafa, sanatkâra ağabeylik yapıyor. Çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ