Kayseri’yi kütüphaneler şehri yapma gayreti ile şehre birçok kütüphane kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin kütüphaneleri ile öğrenciler başta olmak üzere tüm vatandaşlara nezih ve nitelikli bir hizmet gerçekleştiriyor.

Başkan Büyükkılıç, Bilim Merkezi’nde Çocuklarla Bir Araya Geldi Başkan Büyükkılıç, Bilim Merkezi’nde Çocuklarla Bir Araya Geldi

Kütüphanelerden faydalanan öğrenciler memnuniyetlerini dile getirirken, Büyükşehir Belediyesi kütüphanelerinin konforlu bir donanıma sahip olduğunu ve her okuyucuya yönelik hizmetlerini sürdürdüklerini ifade ettiler.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜTÜPHANELERİ İNSANI MOTİVE EDİYOR”

Yüksek lisans öğrencisi olan Hüseyin Kılınç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli ilçelerde sağladığı kütüphane hizmetlerinden yararlanmakta olduğunu ve kütüphane hizmetinden ve kitap hizmetinden çok memnun kaldığını ifade ederek, “Kayseri Büyükşehir Belediyemizin çeşitli ilçelerde sağladığı kütüphane hizmetlerinden yararlanmaktayım. Yüksek lisans tezi yazıyorum ve gerçekten Kayseri Büyükşehir Belediyemizin bize sunduğu kütüphane hizmetinden, kitap hizmetinden ve burada çalışan arkadaşların ilgi ve sevgisinden dolayı bu mekânları tercih etmekteyim” dedi.

Yeni eğitim öğretim döneminde öğrenciler için kütüphanelerin önemine dikkat çeken Kılınç şunları söyledi:

“Biliyorsunuz artık eğitim öğretim başlayacak o yüzden Kayseri’de ikamet eden ve burada eğitimini sürdüren öğrencilerin burada Kayseri Büyükşehir Belediyemizin sunmuş olduğu kütüphanedeki çay, çorba hizmetinden ve burada ki okuma salonlarından ve kitap okumak için ve kitap ödünç almak için sunmuş oldukları hizmetten yararlanmasını gerçekten şiddetle tavsiye ederim. Çünkü ev ortamında çalışmak zor oluyor. Kütüphane insanı motive ediyor. Bu yüzden kütüphanelerin olması ve kütüphanede ki kitap sayısının arttırılması gerçekten şehrimizin kültürel bir göstergesidir ve eğitime, gençliğe vermiş olduğu önemin işaretidir bu yüzden de Büyükşehir Belediye Başkanımıza Memduh Başkan’a ve çalışanlarına teşekkürlerimi ve selamları iletiyorum.”

Lise son sınıf öğrencisi olan Mehmet Alaçiftçi ise, düzenli olarak Büyükşehir Belediyesi’nin kütüphanelerine geldiklerini ve kütüphanelerden çok memnun olduklarını dile getirerek, “Üniversiteye hazırlanıyorum. Buraya da 1 yıldır geliyorum. Erkilet Kütüphanesi’ne de okul çıkışı gidiyordum. Burası biraz daha rahat daha konforlu bir de klima da yardımcı oluyor bu sıcak günlerde. Ev biraz bunaltıcı gelebiliyor o yüzden buralar genel olarak en azından merkez kütüphanesi çok rahat. Erkilet’te aynı şekilde Beyazşehir Kütüphanesi de oraya da ara ara gidiyorum. Kütüphaneler gayet güzel” diye konuştu.

“KAYSERİ’NİN KÜTÜPHANELER ŞEHRİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Lise 3’üncü sınıf öğrencisi olan Mehmet Fatih Çimencan da, “ Kütüphanelere evde çalışamadığım için geliyorum. Kütüphanelerimiz güzel ve konforlu. Evde aynı ortamı sağlayamıyorum. Kütüphanelerimiz daha sessiz oluyor. Kayseri’nin kütüphaneler şehri olduğunu düşünüyorum. Başkanımıza kütüphane hizmetleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANIMIZ ÖĞRENCİLER SAYESİNDE DUA VE TEBRİK ALIYOR”

Üniversite sınavına hazırlanan Rüyanur Dönmez de, “ Ev ortamı gibi bizim için. Neredeyse bir senedir geliyorum. Kütüphanelerden çok memnunum. Çünkü sınav zamanları burası çok dolu oluyor. Erken gelmeye çalışıyorum. Yer bulunmuyor gerçekten. Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a hizmetleri için teşekkür ediyorum. Öğrenciler sayesinde dua ve tebrik alıyorlar” şeklinde konuştu.