Uzunluğu 25 metre, genişliği 12,5 metre şeklinde olup toplam 312,5 metrekare bir alanda, uzaktan scada kontrol sistemi sayesinde tüm mekanik ve elektronik sistemleri otomasyona bağlı güvenli ve konforlu bir şekilde Büyükşehir Belediyesi KAYMEK’in bünyesinde hizmet veren Yeşilhisar Yüzme Havuzu’na ilçe sakinleri yoğun ilgi gösteriyor.

10 gün önce resmi açılışı yapılan Yeşilhisar Yüzme Havuzu yarı olimpik olarak hizmet veriyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç tarafından yıl sonuna kadar ücretsiz olarak Yeşilhisarlı vatandaşlara hizmet verecek olan, 7’den 70’e her bir vatandaşın faydalanacağı ve keyifle vakit geçireceği Yeşilhisar Yüzme Havuzu, çok büyük ilgiyle karşılandı.

Bu kavurucu sıcaklarda ilçe sakinlerinin serinlemesi için büyük imkân sağlayan havuzdan 10 günde yetişkin 800, öğrenci 400 olmak üzere toplam bin 200 kişi faydalandı.

Vatandaşlar, Yeşilhisar ilçesine böylesi teknolojik, yarı olimpik havuzu kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve ekibine teşekkür ettiler. Havuza kayıt olan Mürüvvet Elif Demir, “Yeni açılmış olan havuzumuza yazıldım, ilk seansımıza geldim, çok temiz ve ferah, bu sıcaklarda havuz açtıkları için emeği geçenlere teşekkür ederim” derken, Esra Üzüm de havuza yeni kayıt olduğunu, çok temiz havuz için emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Trump'ı Suikasttan Sağ Kurtaran Bir Anlık Hamle Trump'ı Suikasttan Sağ Kurtaran Bir Anlık Hamle

Kapalı ve yarı olimpik olan Büyükşehir Belediyesi Yüzme Havuzu için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘Yeşilhisar’da yüzmeyen kalmasın’ diyerek, 250 adet şort siparişi vermiş, havuzun yıl sonuna kadar ücretsiz olacağı müjdesini vermişti.