Kayserili avukat Zeki Gümüş, uzun yıllar hem resmî olarak görev yaptığı hem de gönüllü olarak faaliyetlerini yürüttüğü Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kayseri Milletvekili aday adaylığı İçin parti genel merkezinde başvurusunu yaptı. Türkiye Adalet Vakfı Kurucusu ve Atatürkçü Düşünce Derneği Kayseri Üst Kurul Delegesi de olan avukat Zeki Gümüş, tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi  Kuvay-ı Milliye ruhu İle birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyet’in 100. yılında, iktidar olmak hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

 Birlik ve beraberlik vurgusu da yapan CHP Milletvekili aday adayı Zeki Gümüş, “Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu 13. Cumhurbaşkanı,  Millet İttifakı'nı iktidar yapma inancıyla; halkımızı ve  ülkemizi hak ettiği refaha ve özgürlüğe kavuşturmak üzere cesaretle, sadakatle çalışmak için Genel Merkezimize giderek 28. Dönemde Kayseri Milletvekili Aday Adaylığı başvurumu yaptım. Ülkemize ve Kayseri’mize hayırlı uğurlu olsun.

Birlikte olacağız,  ülkemizin ve  Kayseri’mizin sorunlarının etkin çözümünde hep birlikte hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.