Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir çok yerde adaylar belli olurken, kritik il ve ilçelerde için ise Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yoğun bir mesai harcıyor. Adayların belirlenmesi sürecinde ise sürpriz gelişmeler yaşandı. Yeniden aday gösterilmeyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi CHP’den istifa etti. Diğer yandan ise Ankara'nın kritik ilçesi Polatlı'da ise CHP'nin adayı herkesi şaşırttı. Gazeteci Barış Yarkadaş, MHP'den aday gösterilmeyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'nın CHP’nin Polatlı Belediye Başkan adayı olduğunu duyurdu.

Ekran görüntüsü 2024-01-26 205817

İKİ ESKİ MHP'Lİ İSİM DAHA ADAY

İki eski MHP'li ismin daha CHP'den adaylığını duyuran Yarkadaş, "2014 MHP Beypazarı adayı Dr. Özer Kasap CHP’nin Ankara Beypazarı adayı oldu. MHP eski Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaş, CHP’nin Gölbaşı adayı oldu." ifadelerini kullandı.

Aday gösterilmeyen belediye başkanı CHP'den istifa etti! 'Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler tek tek tasfiye ediliyor'Aday gösterilmeyen belediye başkanı CHP'den istifa etti! 'Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler tek tek tasfiye ediliyor'

Ekran görüntüsü 2024-01-26 205946

CHP'NİN ANKARA ADAYLARI BELLİ OLDU

Ankara'da belirlenen ilçe adayları ise şu şekilde;

Bala - İsa Kaplan

Beypazarı - Özer Kasap

Evren - Arif Güçlü

Gölbaşı - Yakup Odabaşı

Haymana - Levent Koç

Kalecik - Satılmış Karakoç

Kızılcahamam - Coşkun Ünal

Pınarbaşı’nda Kardeşliğe Gölge Düşürülmeye Çalışıldı Pınarbaşı’nda Kardeşliğe Gölge Düşürülmeye Çalışıldı

Mamak - Veli Gündüz Şahin

Nallıhan - Ertunç Güngör

Polatlı - Mürsel Yıldızkaya

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ