Önceki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Her bir teröristin ayakkabı numarasına kadar biliyoruz” sözlerini de hatırlatan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“O gün bölgedeki milletvekili arkadaşlarımızla hep beraber cenazeye katıldık, devlet erkânı da oradaydı, en üst düzeyde temsil edildi. Aile mazbut bir aile; emeğiyle geçinen, hayvancılıkla geçinen, veterinerlik yapan bir kardeşimiz, yeni evli, henüz altı aylık da bir evladı var. Gerçekten çok üzücü bir olay ama bu olaydaki ihmaller varsa, sorunlar neyse, nerede hatalar yapıldıysa araştırılması lazım. Ben babayla bizzat konuştum. Akşam saat 21.00 sıralarında olayı jandarma birimlerine ihbar ediyor. O araçla gelen teröristler ertesi gün sabah 09.00’da Ankara'nın göbeğinde, İçişleri Bakanlığı önünde, Meclisin hemen önünde böyle bir eylemi gerçekleştiriyor. Gerçekten çok ciddi araştırılması gereken bir konu. Bir önceki İçişleri Bakanı "Her bir teröristin ayakkabı numarasına kadar biliyoruz, bilgimiz dâhilinde." diyordu, en azından şu anki İçişleri Bakanının bu konulara daha ciddi baktığını görüyoruz, onun memnuniyetini yaşıyoruz.” 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi veren Genç, Bakan Yerlikaya’ya şu soruları yöneltti: 

5 Milyar TL Ceza Kesildiği İddiaları Şirket Tarafından Yalanlandı 5 Milyar TL Ceza Kesildiği İddiaları Şirket Tarafından Yalanlandı

1- Kayseri İli Develi İlçesinde 30 Eylül 2023 günü meydana gelen ve Mikail Bozlağan isimli şahsın şehit edilmesiyle sonuçlanan terör saldırısına ilişkin, İçişleri Bakanlığı önünde gerçekleştirilen bombalı saldırının öncesinde emniyet birimlerine ulaşmış bir ihbar bulunmakta mıdır? 

2- Teröristlerin, İçişleri Bakanlığı önünde gerçekleştirdiği saldırıda kullandıkları araca ilişkin, Mikail Bozlağan’ın Kayseri ili Develi İlçesinde öldürülmesinin ardından; Bozlağan’a ait araçla Ankara’ya geldikleri belirlenmiştir. Söz konusu araca dair, Mikail Bozlağan’ın öldürülmesinin ardından herhangi bir kayıp veya çalıntı ihbarı yapılmış mıdır? 

3- Söz konusu aracın, Kayseri’den Ankara’ya seyri sırasında il giriş ve çıkışlarında herhangi bir trafik kontrol noktasından veya Plaka Tanıma Sisteminden geçip geçmediği trafik ekiplerince tespit edilmiş midir?