Kocasinan Belediyesi’nin Mimarsinan Mahallesi’nde hayata geçirdiği ‘Kocasinan IQ’ merkeziyle çocuklara sistematik düşünme becerisi kazandırmanın yanı sıra ezberci yaklaşımdan uzak, düşünen bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor. Çocukların günümüzde zihinsel gelişimlerini televizyon, bilgisayar ve internet gibi alışkanlıkların olumsuz etkilediğini hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, Güçlü Türkiye’nin yarınları ve aydınlık geleceğin teminatı olan çocuklara daha donanımlı yetiştirmeleri için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Gençler ve çocuklar için hayata geçirdikleri ‘Kocasinan IQ’ merkeziyle beynin doğru ve aktif kullanımı sayesinde çocukların akıl dolu saatler geçirdiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, onları daha donanımlı şekilde geleceğe hazırladıklarını belirterek, “Eğitim ve öğretim konusunda Türkiye’ye örnek olan projeler ve yatırımlar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Bizler biliyoruz ki; gençlerimiz ve çocuklarımız, bu ülkenin teminatıdır. Bundan dolayı Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için daha donanımlı gençlerin yetişmesine katkı sağlıyoruz. Böylelikle gençlerimiz, güçlenen, büyüyen Kayseri’nin ve Türkiye’nin istikbali olacak. Bunlardan biri olan Kocasinan Akademi ile el becerilerinden kültürel etkinliklere, sanatsal faaliyetlerden daha farklı alanlarda hizmet ediyoruz. Çocuk Kulübü ve Gençlik Merkezimizle de çocuklarımıza ve gençlerimize farklı bir ufuk açabilmek için çalışıyor ve geleceğe hazırlıyoruz. KOCAFEST ile ise Anadolu’nun ortasında ‘Dijital bir Fidan’ diktik. Bu fidanı akıl, bilgi ve gayretle büyütmenin çabası içerisindeyiz. Diğer yandan da zeka oyunlarının eğitim açısından çok önemli olduğunu bildiğimiz için bu yılın başında hayata geçirdiğimiz ‘Kocasinan IQ’ merkeziyle ise evlatlarımızın daha iyi bir şekilde problem çözebilme, düşünme aktivelerinin geliştirilmesi, hayatta karşılaşacakları zorluklara karşı mücadele edebilme, yeteneklerinin artırılması gibi zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlıyoruz. Bütün gayretimiz; Büyük ve Güçlü Türkiye’nin yarınları olan evlatlarımızın daha iyi bir şekilde yetişebilmesi içindir. Biz onların geleceği adına yarınlarda huzurlu ve mutlu olmaları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yeşil Alanlar Drone İle İlaçlıyor Yeşil Alanlar Drone İle İlaçlıyor

DSC_3577

 ‘KOCASİNAN IQ’ MERKEZİ’NDE VERİLEN BAZI EĞİTİMLER;

Akıl Ve Zeka Oyunları (İlkokul ve ortaokul grubu); Çocukların problem çözme, mantıksal, analitik ve eleştirel düşünme, hafıza, dikkat, odaklanma ve diğer zihinsel becerilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

EQ Duygu Farkındalığı Atölyesi (9-12 yaş); Duygusal zekâ, kişinin kendi duygularını ve başkalarının duygularını algılama, değerlendirme ve yönetme yeteneğidir. Duygularını kontrol edebilen, hayatını kontrol edebilir. Bu atölye çalışması ile çocukların kendi duygularını anlaması, ifade etmesi ve başkaları ile ortak duygular paylaştığını fark edebilmesi amaçlanmaktadır.