Sergi açılışına; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cüneyd Özdemir, İstikbal Bakım, Rehabilitasyon ve ADM Müdürü Sevgi Öztürk, çocukların aileleri ve vatandaşlar katıldı. Serginin açılışını gerçekleştiren Başkan Çolakbayrakdar, gençlerle yakından ilgilenip sohbet etti. Onların gönüllerine dokunan Başkan Çolakbayrakdar, el emeği göz nuru ürünler hakkında gençlerden bilgi aldı. Stantları beğeniyle inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, ortaya çıkan eserleri oldukça başarılı bulduğunu belirterek, çocukları tebrik etti.

Onlarla birlikte olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren İstikbal Bakım, Rehabilitasyon ve ADM Müdürlüğü tarafından düzenlenen; engelli çocuklarımızın yaptığı sergi açılışını gerçekleştirdik. Burada, çocuklarımızın hocalarının destekleriyle yapmış oldukları ürünleri gezdik.

Hakikaten sevgilerini katarak yapmış oldukları ürünler, her biri birbirinden değerli ve güzel olmuş. Birçok sergiyi geziyoruz, birçok açılışa katılıyoruz ve birbirinden farklı etkinliklerde oluyoruz ama engelli kardeşlerimizin yapmış oldukları bu ürünler, hepsinden çok daha farklı ve değerlidir. Bütün hemşehrilerimizi el emeği sergiye davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Özhaseki: ‘’Terör Amacına Ulaşamayacak’’ Özhaseki: ‘’Terör Amacına Ulaşamayacak’’

Başkan Çolakbayrakdar, her zaman engellilerin yanında yer aldıklarını vurgulayarak, “Kocasinan Belediyesi olarak bizler bir gün değil, her gün engellilerle beraberiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Çocuklar ise her zaman destek veren Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. Engelli çocukların Kayseri Park Alışveriş Merkezi'nde yer alan eserlerini görebilmek için 13 Mayıs Cuma gününün son gün olduğu belirtildi.