Anneler Günü programa Memur Sen Kadın Komisyonu Genel Başkanı Sıdıka Aydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın eşi Necmiye Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun eşi, Emel Palancıoğlu, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan'ın eşi Buket Özdoğan, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik’in eşi Ayşegül Teltik, Eğitim Bir Sen’in bayan üyeleri ve diğer davetliler katıldı.

Programda Memur Sen Kadın Komisyonu Genel Başkanı Sıdıka Aydın, Davetlilere hitap etti. Aydın, konuşmasında sendikal mücadelede kadınların elde ettikleri kazanımlardan, kadınların karşılaştıkları sorunlardan ve çözüm yollarından bahsetti.  Memur Sen Kayseri İl Temsilcisi ve EBS Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan konuşmasına, geçtiğimiz günlerde şehit olan Kayserili Şehit Ömer Delibaş’ın annesini ve babasını selamlayarak başladı. Aydın Kalkan, Eğitim Bir Sen Kadın Komisyonunun Şehidimiz Ömer Delibaş’ın Kıymetli anneleri Gülendam Delibaş’ı yılın annesi seçtiğini ifade ederek, tüm şehitlerimize rahmet, şehit anne ve babalarına sabırlar dilediklerini ifade etti.

Kalkan, "Bilindiği üzere bizim medeniyetimiz kadına, anneye başka medeniyetlerde eşine az rastlanır önemler atfetmiştir. Anne ailenin mimarı, çocuklarımızın sevgi ve şefkat kaynağı, toplumumuzun denge unsurudur." İfadelerini kullandı. Daha sonra Eğitim Bir Sen Kayseri Kadın komisyonu Başkan’ı Medine Ceylan ve Sıdıka Aydın Şehit annesi Gülendam Delibaş’a yılın annesi plaketini takdim ettiler.

Talas’tan Adıyaman’a Yardım Eli Talas’tan Adıyaman’a Yardım Eli

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Memduh Büyükkılıç’ın eşi Necmiye Büyükkılıç’a çiçek takdiminden sonra Anneler Günü programı sona erdi.