banner257

BAŞKAN’DAN AKADEMİK ZİRVE

4 üniversitenin rektörü ile video konferans toplantısı yaptı.

BAŞKAN’DAN AKADEMİK ZİRVE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, video konferansla gerçekleştirdiği toplantılara bir yenisini daha ekledi. Başkan Büyükkılıç, toplantıda ilimizdeki dört üniversitenin rektörleriyle görüştü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın video konferansla yaptığı toplantıya Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney ve Abdullah Gül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İrfan Alan katıldı.

Başkan Büyükkılıç, 4 üniversitenin makarr-ı ulema şehri Kayseri’ye ayrı bir değer kattığını belirterek, 4 değerli rektörün yönetiminde üniversitelerin önemli işler yürüttüğünü kaydetti.

Koronavirüs sürecinde üniversiteler ile bilim insanlarının öneminin bir kez daha net bir şekilde anlaşıldığının altını çizen Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin de bu süreçte bilim dünyasına önemli katkılar sağlamasının mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Başkan Büyükkılıç, “Erciyes Üniversitemiz ve bünyesindeki değerli bilim insanlarımız koronavirüsle ilgili önemli çalışmalar yürütüyor. Bizim de yakından takip ettiğimiz bu sürecin başarıyla sonuçlanacağına inancımız tamdır. Tüm üniversitelerimize her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz.” dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da, Başkan Büyükkılıç’ın aynı zamanda bir doktor olmasının da etkisiyle kendilerine her zaman sonsuz destek verdiğini ifade ederek, teşekkür etti. Çalış, koronavirüs ile ilgili çalışmaların detaylarından bahsetti.

Diğer üniversite rektörleri de değerlendirmelerde bulunarak, toplantıyı düzenleyen Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 16:07

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310