banner257

Bilim merkezine 5 ayda 100 bin ziyaretçi

Bilim merkezine 5 ayda 100 bin ziyaretçi
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin TÜBİTAK ile birlikte Kayseri’ye kazandırdığı Bilim Merkezi’ni 5 ayda toplam 100 bin kişi ziyaret etti.

Kayseri’de özellikle çocukların gündemine bilimi sokan Kayseri Bilim Merkezi, Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK tarafından 52 milyon liralık yatırımla kuruldu. Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde 50 bin metrekare açık, 10 bin metrekare de kapalı alanda kurulu olan merkez birbirinden farklı ve ilginç sergi alanlarıyla her geçen gün daha fazla ziyaretçi çekmeye başladı. Kentin cazibesini artıran en önemli yatırımlardan biri haline gelen Kayseri Bilim Merkezi’nde günlük hayattaki pek çok konuya bilimsel açıklama getiren 105 deney düzeneği, özel tasarım galeriler ve çocukların bilimsel çalışmalara katılabilecekleri atölyeler bulunuyor.

Aralıklarla atölyelerin açıldığı, farklı yaş gruplarına hitap eden etkinliklerin yapıldığı Kayseri Bilim Merkezi'nde, yaz döneminde de çocuklar için bilim kampları düzenlenmesi planlanıyor. Bu özellikleriyle sadece Kayseri’nin değil bölgedeki illerin de ilgi odağı haline gelen Kayseri Bilim Merkezi’nin açıldığı günden bu yana geçen 5 ayda 100 bin kişi ziyaret etti. Bu haliyle Bilim Merkezi, Kayseri gündeminde bilimin de konuşulmasını sağladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306