Evlilik Öncesi Eğitim Semineri Melikgazi'de

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Kültür Müdürlüğünce organize edilen ve MEL-MEK (Melikgazi Meslek Edindirme Kursları) Merkezinde görev yapan öğretmenler ile öğrencilere yönelik semineriler verildiğini söyledi.

Evlilik Öncesi Eğitim Semineri Melikgazi'de

Melikgazi Belediyesince Meslek Edindirme Kurslarına iştirak eden öğrenci ve öğretmenler ile semt halkına yönelik seminerler verildiğini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:  "Melikgazi Belediyesi olarak her semtte BİLGİLENDİRİCİ VE BİLİNÇLENDİRİCİ seminerler düzenliyoruz. Bu EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM seminerlerine yoğun ilgi gösterilmektedir. Yeniköy Sosyal ve Spor Tesislerinde “EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM” hakkında Psikolog Betül Bacıoğlu tarafından önce anlatım, sonrası ise soru cevap şeklinde seminer verildi. Seminere katılanlara AİLE İÇİ İLETİŞİM, EVLİLİK ÇATIŞMASI, AİLE HUKUKU, EŞLER ARASI MAL HUKUKU, AİLE İÇİ ŞİDDET ve AİLE SAĞLIĞI konularında detaylı bilgiler verilerek bilgilendirildi ve bilinçlendirildi.”

Eğitim önemli

Psikolog Betül Bacıoğlu, bir toplumun temel taşının aile olduğunu bu açıdan evlilik birlikteliğine büyük önem verdiklerini, hanımların mutlaka belli bu seminerlere iştirak etmeleri gerektiğini sözlerine söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER