banner257

Kaymek MSM Belgelendirme Faaliyetlerine Başladı

Mesleki eğitimde Anadolu’nun markası olan KAYMEK, mesleki yeterlilikte de söz sahibi oldu. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi ilk sınavlarını da yaptı.

Kaymek MSM Belgelendirme Faaliyetlerine Başladı

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu mesleki yeterlilik belgesini zorunlu hale getirdi. Artık birçok meslekte çalışanların yeterliliğini KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi belirleyecek ve belgelendirecek.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi, ilk sınavlarını yapmaya başladı. KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi’nin aldığı yetki doğrultusunda Ahşap Kalıpçı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Betonarme Demircisi, Duvarcı, Hidrolik-Pnömatikçi, İnşaat Boyacısı, İnşaat İşçisi, Metal Kesimci, Seramik Karo Kaplamacısı ve Sıvacı gibi meslek sahipleri KAYMEK MSM’ye mesleki yeterlilik belgesi almak üzere başvurabilecekler.

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’nda; “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır” ifadeleri yer alıyor.

KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi bugünden itibaren başladığı sınavlarla işi layıkıyla yapanlara mesleki yeterlilik belgesi vererek tehlikeli ve çok tehlikeli olarak kabul edilen işlerin ehil kişiler tarafından yapılmasına katkı sunacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310