KAYSERİ'DE 3 OKUL TAŞINDI, 6 OKUL DAHA TAŞINABİLİR

Kayseri’de deprem riski taşıdığı gerekçesiyle 3 okul taşınırken, 6 okulun daha taşınabileceği öğrenildi.

KAYSERİ'DE 3 OKUL TAŞINDI, 6 OKUL DAHA TAŞINABİLİR

Milli Eğitim Bakanlığı talimatı doğrultusunda Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kentte bulunan okullarda deprem risk analiz çalışması başlattı. Kontrol edilen okullar arasında 6 okulun uzmanların hazırlayacağı rapor doğrultusunda boşaltılması bekleniyor. Bu okullar; Besime Özderici Ortaokulu, Kadir Has Ortaokulu, Mustafa Eminoğlu, Mehmet Cemile Oğulcuklu, Ahmet Kirazgiller ve Av. Ahmet Ulucan.

6 okulun, hazırlanacak rapor, valilik onayı ve plan dahilinde yaklaşık bir ay süre zarfında boşaltılması bekleniyor. Taşınacak okulların öğrencileri ise, yakında bulunan başka bir okula nakledilecek ve bu okullarda ikili eğitime dönülecek.

Cumhuriyet, Mithat Paşa ve Ömer Halis Demir Uluslararası İmam Hatip okulları ise, deprem riski nedeniyle daha önce boşaltılmıştı. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, öğrenci, öğretmen ve personelin sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayarak, söz konusu okulların akıbetiyle ilgili verilecek karar doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2022, 20:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehtap Demirezen
Mehtap Demirezen - 1 ay Önce

Neden dönem başı yapılmadı bu işlem kış günü çok sıkıntı olacak

Slvr
Slvr - 1 ay Önce

2 sene uzaktan eğitimde olsa olmazmiydi çocukların düzeni bozulacak

Hacı şahin
Hacı şahin - 3 hafta Önce

Lanet olası lüzumsuz düşünen idareci ve makam işgalcileri size sesleniyorum madem böyle bir haltınız vardı neden mustafa eminoğlu anadolu lisesinin mantolamasını yaptınız iç dış tertemiz boyadınız yeni gibi oldu. Siz bu. Millet ile nasıl helalleşeceksiniz. İdareci desen boş denetleyici desen zaten bomboş makam işgalcileri bunlar. Ne istiyorsunuz yavrularımızdan.

Kim
Kim - 3 gün Önce

Ahmet kirazgiller yikildimi

SIRADAKİ HABER