banner257

KAYSERİ, EĞİTİM MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, eğitim yatırımlarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, “İl genelinde toplamda 68 okul inşaatı devam ediyor. 9 okul inşaatı ise, ihale aşamasında. Bu yatırımlar tamamlandığında Kayseri bin 261 dersliğe daha kavuşmuş olacak” dedi.

KAYSERİ, EĞİTİM MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR

Vali Düzgün, kentteki eğitim yatırımlarına ilişkin olarak, eğitim konusuna özel önem verdiklerini ve bu yöndeki çalışmaları hassasiyetle takip ettiklerini kaydeden Vali Düzgün, daha iyi bir eğitim ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi için, daha iyi ve donanımlı mekânlar olması gerektiğini ifade etti. Vali Orhan Düzgün , şöyle konuştu:

“Yavrularımızın çok daha iyi koşullarda eğitim ve öğretim görebilmesi, sınıf mevcutlarının daha da azaltılması ve öğretmenlerimizin daha iyi bir eğitim verebilmesi hepimizin ortak arzusu. Kayseri olarak sınıf mevcudu ortalamamız 30’un altında. Biz, bunu her bölge ve her kademedeki okullar için gerçekleştirmek istiyoruz. Bu nedenle, özellikle devlet yatırımlarını ihtiyaç tespit edilen bölgelere dağıtmak için çalışmalar yürütüyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden ilimize tahsis edilen ödenekler kapsamında 541 derslikli 39 okul inşaatımız, bin kişi kapasiteli 2 pansiyon inşaatımız ve 5 spor salonu inşaatımız devam ediyor. 9 okul ve 200 kişilik pansiyon yapımı ihale aşamasında. Ayrıca, 222 sayılı İlköğretim Kanunu kapsamında İl Özel İdaresinin kapanmasından sonra Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğümüz ortak yatırımlar var. Bu kapsamda da 439 derslikli 19 okul yapılacak.’’

"TOPLAM MALİYET 242 MİLYON TL"
Vali Düzgün, eğitim yatırımlarını anlatırken hayırseverler konusuna da değinerek önceki yıllarda çok sayıda okul yaptıran hayırseverler tarafından 10 okulun yapımının devam ettiğini söyledi. “Hayırseverlerimize şükran borçluyuz” diyen ve bir kez daha hayırseverlere teşekkür ettiğinin altını çizen Vali Düzgün, hayırseverler hariç kamu kaynakları ile il genelinde inşaatı devam eden okul yapım çalışmalarının toplam maliyetinin 242 milyon TL olarak gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.
 


Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266