banner257

Kayseri Kocasinan İlçesinde “Dijital Medyada Güvenli Gelecek” Adlı E-Twinning Projesi Başladı

Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Fuat AYDIN’ IN koordinatörlüğünde “Dijital Medyada Güvenli Gelecek” adlı E-Twinning projesi başladı.

Kayseri Kocasinan İlçesinde “Dijital Medyada Güvenli Gelecek” Adlı E-Twinning Projesi Başladı

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Fatma HÖKELEK: “Kişisel verilerin gizliliği konusunda, sosyal medya araçlarının hayatımızın bir parçası olması, güvenli internet kullanımının önemini daha değerli kılmaktadır. Dijital medya unsurlarında fotoğraf ve video paylaşımına dayalı araçlarda, her anımızı istediğimiz zaman çevremize paylaşabilme olanağı büyük güvenlik problemlerini de beraberinde getirmektedir. Öğrencilerin bilinçsiz olarak bu platformlarda bulunmaları ve kullanmaları, onların ve ailenin güvenliği açısından dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Bu açıdan değerlendirildiğinde okulumuzun bu projesini çok önemsiyor ve sanallaşan topluma e güvenlik açısından farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz.

Proje Koordinatörü Fuat AYDIN ise; Ülkemizin 4 bir yanında bulunan 10 Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte projemizde öğrencilerimizde medyayı bilinçli kullanabilme becerisini geliştirmek, internet etiği konusunda farkındalık oluşturmak temel hedefimizdir. Ayrıca siber tehditlere karşı alınabilecek önlemler ile e-Güvenlik konusuna da çalışmalar yaparak öğrencilerimizde farkındalık oluşturmayı amaçlamaktayız.Bronz çevrimiçi güvenlik etiketine sahip olan okulumuzda projemiz Şubat 2021 tarihi ile hayata geçmiş olup çalışmalara başlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Şeyda CÜCER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310