banner257

NMKAL’ın Projesi Ödüle Layık Görüldü

Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, ‘Besleniyor muyuz Zehirleniyor muyuz Okuryazarlığı’ projesiyle eğitimde iyi örnekler ödülüne layık görüldü.

NMKAL’ın Projesi Ödüle Layık Görüldü

2020-2021 eğitim öğretim yılında NMKAL bünyesinde kaymakamlık oluru ile uygulanan ‘Besleniyor muyuz Zehirleniyor muyuz Okuryazarlığıprojesi eğitimde iyi örnekler ödülüne layık görüldü.

Kocasinan MEM desteğiyle farklı bir aşamaya taşınan proje bu yıl Kocasinan’da 35 ortaöğretim okuluyla ortak yürütüldü. Bu sene bakanlık tarafından onaylanan projede Web 2.0 ve beslenme üzerine ağırlıklı eğitimler verildi. Eğitimler Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinden alındı.

Projenin farklı bir ayağı olan e-twinning uygulaması Ayşe Pınar Şahintürk, Zergül Uçar ve Vildan Çavuş yöneticiliğindeki bitme aşamasına geldi.

Eskişehir, Denizli, Kütahya, Kayseri ve Romanya’da bulunan okullarla yürütülen projenin amacı; okullardaki öğrencilerin ağırlıklı olarak ambalajlı gıdalarda oluştuğuna, ambalajlı gıdalarda bulunan gıda katkı maddelerinin beslenmeye destek olmadığı gibi sağlığı tehdit ettiğine dikkat çekmek ve bu konuda öğrencilerde farkındalık oluşturmaktır.

E-twinning projesi son ve ortak ürünlerini ‘’arewefedorpoisened’’ sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340