YKS’NİN İKİNCİ GÜNÜNDE AYT HEYECANI

Kayseri’de Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavının (YKS) 2’nci oturumu sona erdi. Alan Yeterlilik (AYT) sınavı için adaylar sınav merkezlerindeki yerini aldı.

YKS’NİN İKİNCİ GÜNÜNDE AYT HEYECANI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen YKS’nin ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) tamamlandı. Veliler en az adaylar kadar heyecanla bekleyip, sınav merkezlerin önünde yoğunluk oluşturdu. Dün Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) heyecanı yaşanırken bugün de Türkiye genelinde 3 milyonun üzerinde Kayseri'de ise binlerce öğrencinin katıldığı YKS’nin 2’inci oturumu AYT gerçekleşti. Adaylar sınavdayken velileri ise sınav merkezlerinin önünde heyecanlı bekleyiş yaşadılar.

Sınava giren öğrencilerin bir kısmı AYT sınavının kolay bir kısmı da sınavın zor olduğunu dile getirdiler. Öğrencilerin heyecanına ortak olan velilerde, sınava giren öğrenciler kadar heyecanlı oldukları ve emeklerinin karşılıklarını alabilecekleri sınav olması temennisinde bulundular.

SONUÇLAR 20 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK
Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) aldığı karara göre bu yıl üniversiteye girişte TYT 150 ve AYT 180 baraj puanı uygulaması kaldırıldığından sınava girerek puanı hesaplanmaya hak kazanan tüm adaylar üniversite tercihinde bulunabilecek. Öte yandan, YKS sonuçları, 20 Temmuz'da açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2022, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER