banner257

Büyükkılıç’tan ‘Ek Bütçe’ açıklaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mevcut bütçeye ilave olarak 1 milyar lira ek bütçeyi meclise taşıyacaklarını açıkladı.

Büyükkılıç’tan ‘Ek Bütçe’ açıklaması

Kayseri’ye layık hizmet ve yatırımları büyük bir özveri ve gayretle gerçekleştirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Ağustos ayında yapılacak Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda 1 milyar 800 milyon lira olan bütçeye ilave olarak 1 milyar lira ek bütçenin meclise sunulacağını duyurdu.

Kayseri’nin 16 ilçesiyle yapılan çalışmalar ve hizmetlerde ‘biz kültürü’ ile hareket ettiklerini belirten Başkan Büyükkılıç, “16 ilçemizi ilgilendiren konuları içeren, ağabey kardeş ilişkisi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok güzel günler bizleri bekliyor. Ağustos ayında da mevcut bütçemize 1 milyar TL ek bütçeyi meclise getiriyoruz. Allah’ın izniyle karşılığımız da var, projelerimiz de devam ediyor. Yan kuruluşlarımız hariç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 1 milyar 800 milyon TL bütçesine 1 milyar TL ek bütçe geliyor. Bu müjdeyi şehrimize veriyoruz. Bulunduğumuz yerlerde ne kadar daha çok yatırım ve hizmet ederiz ve gönüllerde yer ederiz mantığı ve yaşam tarzı ile hareket ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, 2021 yılında 1 milyar 800 milyon TL’lik bütçede çalışmaların gerçekleşme oranının yüzde 98’lere ulaşarak rekor kırdığını ve 30 büyükşehir içerisinde yatırımlar bağlamında, kaynaklarının yüzde 60’ını yatırımlarına ayıran bir belediye olarak birinci sırada yer aldıklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER