Kayserispor ve Fenerbahçe arasında 4 Martta Kayseri Enery Türk Stadyumunda oynatılacak maçta, Fenerbahçe taraftarının stada alınmaması kararı Fenerbahçelileri oldukça kızdırdı. Söz konusu Kaos Kamuoyu tarafından sıkı takip edilmesiyle taraftarlarında gerginliği artarken Fenerbahçe Spor Kulübü sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

“Bu karar Fenerbahçe’ye Değil Türk Futboluna Yapılmış Bir Ayıptır

4 mart 2023 tarihinde Yukatel Kayserispor müsabaka öncesinde İl Spor Güvenlik Kurulu, ev sahibi takımın talebine istinaden keyfi bir deplasman yasağı kararı almıştır.

Bu kararla birlikte yıllardır sistematik bir şekilde süregelen ve her ne hikmetse mütemadiyen Fenerbahçe üzerinden gerçekleşen garip olaylar hukuksuzluklar zincirine yeni bir halka eklenmiştir.

Bu Karar;

·        Makul bir sebebi olmayan

·        Tek taraflı

·        Akıl ve Mantıktan Uzak

·        Adaletten Yoksun

·        Sportif Vicdanları Yaralayan

·        Rekabetin Eşitlik ilkesine aykırı

·        Sporun birleştirici ruhuna aykırı ve ötekileştiren

Her hali ve yönüyle sorgulanması gereken bir karardır.

Yukatel Kayserispor, 28 Şubat 2023 tarihinde saat 18.0912da yaptığı açıklamada kendilerine ulaşan ve güvenlilik sorunu teşkil edebilecek mesajlardan bahsederek İl Spor Güvenlik Kurulu’na başvuruda bulunduğunu ifade etmiştir.

Bu başvuru sonucunda İl Spor Güvenlik Kurulu tek taraflı aldığı kararla taraflarımızı deplasman yasağı uygulanacağını açıklamıştır.

Yukatel Kayserispor, Fenerbahçe taraftarını potansiyel suçlu muamelesine maruz bıraktığı bu istihbaratı bilgileri kimlerden ve nasıl edinmişlerdir?

Yukatel Kayserispor’un devletimiz istihbarat birimlerinden bağımsız hareket ettiği başka bir yapı mı vardı?

Yukatel Kayserispor’un tamamıyla içi boş iddialarına yönelik bir başvurusu sonucunda İl Spor Güvenlik Kurulu’nun deplasman yasağı uygulaması “ilgili kuruma ‘aldırılan’ bir karar mıdır?” ve “son günlerde gerilen toplumumuzu bilerek ve isteyerek daha da germek adına atılmış bir adım mıdır?” sorularını akla getirmektedir.

Bu karar, birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı sarmak adına çaba sarf ettiğimiz bu günlerde kurum ve toplulukları ayrıştırmaya daha fazla sebebiyet verecektir.

Bu kararın alınmasına giden yolda atılan adımlar sadece Kulübümüze değil Türk futbolu adına yapılmış bir tahribattır.

Yaşanan paradoks şudur ki; taraftarlarımız takımımızın AEK Larnaca ile oynadığı maçta Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde yerini almış, hem ülkemizi hem takımımızı temsil etmiş, formamızı ve bayrağımızı dalgalandırmıştır, hiçbir sorun yaşamadan ülkemize dönmüştür.

Fenerbahçe taraftarına potansiyel suçlu muamelesi yapmak kimsenin haddi ve hakkı değildir.

Yukatel Kayserispor taraftarları sppor toto Süper Lig’in 5. Haftasında evimizde oynadığımız karşılaşmada stadımıza gelmişken bu karar hiçbir şekilde adalete be rakibin eşitlik ilkesine sığmamaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir kez daha bu büyük yanlıştan geri adım atılmasını istiyor, “her şeye rağmen” hukukun üstünlüğüne inanarak bu karar ile ilgili Kayseri Nöbetçi İdari Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma başvurusu yaptığımızı ve yetkili tüm mercileri göreve çağırdığımızı duyuruyoruz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Fenerbahçe’yi sürekli ötekileştiren, hedef haline getiren şuursuz kararlarınızdan ve hamlelerinizden vazgeçin!

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ…”

Haber; Esra Şeyda Cücer